Fratele lui Dani Mocanu, amenințare subtilă la adresa martorului reținut de DIICOT: „Totul se întoarce împotrivă”
De Redactia Spynews.ro.
Publicat pe 23.02.2026 la 17:25
Actualizat pe 23.02.2026 la 17:25
Fratele lui Dani Mocanu a transmis un mesaj cu subînțeles, după ce un martor în dosarul în care au fost cercetați el și manelistul a fost reținut de DIICOT. Numele lui Irinel apare într-un dosar de substanțe interzise și a fost reținut alături de alte două persoane.
Bărbatul care a depus mărturie în procesul lui Dani și Nando Mocanu a fost prieten cu cei doi
- Fratele lui Dani Mocanu, amenințare subtilă la adresa martorului reținut de DIICOT
- Îl acuză pe Irinel Chiriță că le-a cerut bani pentru a declara adevărul
Dani Mocanu și fratele lui au fost condamnați la închisoare în urmă cu câteva săptămâni în dosarul în care au fost cercetați pentru tentativă de omor și tulburarea liniștii și ordinii publice. Nando Mocanu pare că nu l-a uitat pe Irinel Chiriță, fost prieten cu el și manelistul, care a fost martor în procesul lor.
Fratele lui Dani Mocanu, amenințare subtilă la adresa fostului prieten
Irinel Chiriță a fost reținut de DIICOT Pitești într-un dosar care are legătură cu substanțele interzise. Alături de el au fost reținute și alte două persoane.
Atât manelistul, cât și Nando Mocanu au fost, cândva, prieten cu bărbatul. El a depus mărturie în procesul lor. Nando Mocanu îl acuză că a mințit și a transmis un mesaj subtil la adresa lui, după ce a fost reținut de DIICOT.
Nando Mocanu îl acuză că ar fi cerut bani
Nando Mocanu nu s-a oprit doar la mesajul în care spune că se va face dreptate, ci l-a acuzat pe Irinel Chiriță că a cerut bani pentru a declara adevărul în procesul în care au fost cercetați manelistul și fratele lui. Nando Mocanu susține că vor ieși la iveală și alte detalii, dar și alte nume.
Citește și: Meko, confundat cu Dani Mocanu! Luptătorul a aflat că ar fi urmat să fie arestat: ”Au venit să mă ia”



