Georgică Cornu, luat de poliție, în Timișoara! Ce s-a întâmplat și cum a ajuns omul de afaceri să dea cu subsemnatul la secție!

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 02.07.2025 la 08:25
Actualizat pe 02.07.2025 la 10:37
Este informația momentului în showbizul din România! Spynews.ro a aflat în exclusivitate că, în urmă cu o seară, Georgică Cornu ar fi fost luat de oamenii legii și ar fi mers la secția de poliție să dea cu subsemnatul.

Georgică Cornu ar fi ajuns la poliție seara trecută.
- Georgică Cornu ar fi luat de poliție și dus la secție
- Oamenii legii l-au căutat pe afacerist
- Cum s-a ajuns în această situație
Din informațiile pe care le avem, se pare că s-ar fi declanșat alarma dispozitivului de localizare pe care îl are. Poliția ar fi încercat să îl sune pe domnul Georgică Cornu, dar acesta nu ar fi răspuns.
Așa că poliția a mers să îl caute. În cele din urmă, oamenii legii l-au găsit pe Georgică Cornu și l-au luat la secție pentru a da declarații. Revenim cu mai multe informații exclusive.
Georgică Cornu a fost luat de poliție
Georgică Cornu a ajuns la secția de poliție, seara trecută. Acesta a dat declarații în fața polițiștilor, după ce alarma telefonului său de monitorizare a sunat, iar oamenii legii au încercat să ia legătura cu el. Pentru că nu au putut, aceștia l-au căutat pe afaceristul din Timișoara.
Reporterii Spynews.ro au luat legătura cu avocatul lui Georgică Cornu, Dalina Terzi. Aceasta a explicat cum s-a ajuns în situația ca Georgică Cornu să fie căutat de poliție. Se pare că afaceristul și-ar fi uitat telefonul acasă, dar pentru că s-a constatat că a fost departe de victimă și nu ar fi fost rău intenționat, Georgică Cornu nu ar urma să aibă probleme în instanță.
Nu s-ar fi aflat aproape de victimă
Georgică Cornu nu ar fi în pericol să i se complice problemele în instanță după acest incident, pentru că ar fi fost la peste 600 de kilometri de Marina Almășan, persoana față de care a fost emis ordinul de protecție. Așadar, ar fi fost un incident inofensiv, afaceristul neavând vreo intenție greșită de a încălca măsura aplicată de instanță.