Iana Novac, an greu! A pierdut mai mulți oameni dragi. Ce lecție importantă a învățat soprana | VIDEO
De Denisa Biță.
Publicat pe 27.06.2026 la 22:02
Actualizat pe 27.06.2026 la 22:02
Iana Novac, mărturisiri despre una dintre cele mai sensibile perioade din viața sa! După ce a pierdut mai mulți oameni dragi, artista vorbește despre cum și-a găsit puterea să meargă mai departe, ce emoții a trăit alături de fiul său și ce a învățat din toate aceste încercări.
- Iana Novac, an greu
- A pierdut mai mulți oameni dragi
- Ce lecție importantă a învățat soprana
Iana Novac este una dintre cele mai apreciate artiste de muzică pop și operă din România, cu o carieră construită atât pe scenele din țară, cât și din străinătate. Pe lângă activitatea profesională, cântăreața este o mamă dedicată și vorbește adesea despre importanța familiei, care ocupă un loc central în viața sa.
Iana Novac, an greu! A pierdut mai mulți oameni dragi
Iana Novac a povestit că fiul ei, Alexandru, va începe școala din toamnă, moment care va aduce o nouă etapă în viața întregii familii. Artista a mărturisit că ea și soțul ei au avut mai multe emoții decât copilul, mai ales că acesta a susținut un examen de admitere pentru școala pe care și-au dorit-o, experiență pe care au trăit-o cu multă intensitate.
Iana Novac a explicat că fiul ei a susținut un examen la limba italiană pentru a fi admis la liceul pe care l-au ales. Artista a mărturisit că, deși pentru Alexandru totul a fost mai degrabă o joacă, ea și familia au trecut prin emoții mari, însă s-au bucurat să vadă că acesta învață ușor și asimilează rapid informațiile.
Iana Novac a povestit că atât fiica ei, Ericuța, cât și fiul ei, Alexandru, nu au frecventat grădinița în mod regulat, deși au fost înregistrați. Artista a precizat că Alexandru a mers de foarte puține ori, iar copiii au crescut în principal în familie, alături de bunici. Ea a explicat că, în opinia sa, prezența constantă a bunicilor și mediul plin de afecțiune au făcut ca grădinița să nu fie necesară în cazul lor.
Iana Novac a vorbit despre o perioadă dificilă din viața ei, marcată de pierderea bunicii și a unor prieteni apropiați. Artista a mărturisit că aceste momente au afectat-o profund atât pe ea, cât și pe părinții săi, dar i-au oferit o lecție importantă despre valoarea lucrurilor oferite celor dragi. Ea a subliniat că se simte împăcată că și-a exprimat dragostea față de bunica sa și că a reușit să se bucure de prezența ei timp de câțiva ani la București, amintirile alături de aceasta având o semnificație deosebită pentru ea.


