Iustina și Cornel, interviu savuros! Deși încă nu a născut, cei doi vorbesc despre al treilea copil
De Denisa Biță.
Publicat pe 25.06.2026 la 22:07
Actualizat pe 25.06.2026 la 22:07
Iustina și Cornel, foștii concurenți de la Insula Iubirii, ne-au acordat un interviu savuros! Ce spun cei doi despre un al treilea copil împreună, dar și cum a perceput Cornel sarcina Iustinei. Mai mult, am aflat de ce s-au blocat pe rețelele de socializare. Declarații exclusive!
- Iustina și Cornel, interviu savuros
- Vorbesc despre al treilea copil
Iustina și Cornel, cel mai controversat cuplu de la Insula Iubirii, se pregătesc să devină părinți pentru a doua oară. Cei doi vorbesc fără perdea despre provocările sarcinii, certurile din cuplu, poftele neașteptate ale Iustinei și planurile pentru viitor. Ce spun aceștia despre un al treilea copil împreună.
Iustina și Cornel, interviu savuros! Vorbesc despre al treilea copil
Iustina și Cornel au fost prezenți, seara trecută, la unul dintre cele mai mari evenimente mondene ale anului. Deși are o sarcină avansată și urmează să nască în curând, fosta concurentă de la Insula Iubirii și partenerul său au onorat invitația. Mai mult, cei doi au stat de vorbă cu reporterii Spynews.ro și au făcut declarații savuroase!
Reporter: Ce faceți? Ce faci, cum ești, Iustina? Arăți foarte bine!
Iustina Loghin: Sunt foarte bine, aștept să nasc. Nu mai pot cu căldurile acestea! Și, în rest, sunt bine.
Reporter: Tu cum reziști, Cornel? Se spune că atunci când o femeie este însărcinată, partenerul are și el, bietul de el, de suferit, că na, știi cum e, hormonii, toate cele.
Cornel Luchian: Da, își spun cuvântul (n.r. râde)! Nu e ușor, nu e simplu, dar mai avem puțin. Chiar mai înainte spuneam și am zis că e ultima vară în care o să stăm acasă, o să fim cuminți, că e cu sarcina. După aceea o să zburăm.
Reporter: Niciodată să nu spui niciodată, nu-i așa? Poate, cine știe...
Iustina Loghin: Nu, nu, nu, e ultima sarcină (n.r. râde). Sigur e ultima sarcină!
Cornel Luchian: Sperăm să fie ultima, da, da.
Iustina Loghin: Sperăm să fie ultima!
Reporter: Niciodată să nu spui niciodată...
Cornel Luchian: Așa e, dar ne-am propus să fie ultima. Acum vedem...
Reporter: Ce vrea bunul Dumnezeu.
Cornel Luchian: Da.
Iustina Loghin: Da.
Reporter: Cum sunteți în rest?
Iustina Loghin: În rest, foarte bine. Am mai terminat și noi acum cu casa, am fost foarte stresați. Aștept să nasc și...
Reporter: Presupun că trageți tare să fie totul gata, pentru că după este mult mai greu.
Iustina Loghin: Nu, nu prea. Am fost destul de relaxați. Avem timp și după, că nu e problemă cu cei mici.
Cornel Luchian: Da, normal, casa este gata, dar Iustinei încă îi vin idei și mai schimbă, înțelegi? Ca femeile (n.r. râde).
Reporter: Tot internetul vuiește că v-ați fi despărțit, că vă dați block... Tu ai încercat, Cornel, să lămurești puțin situația, dar degeaba. Cum stau mai exact lucrurile?
Cornel Luchian: N-a fost simplu. Ideea e că a fost mai mult ideea ei, din nebunia ei. Într-o seară ne-am ciondănit și mi-a spus: „Îți dau unfollow”. Eu i-am spus: „Și ce dacă-mi dai, nu-ți dau și eu?”. Și de acolo a plecat totul.
Iustina Loghin: Nu, i-am dat block, dar nu a fost prima dată când i-am dat block. Noi ne dăm destul de des block.
Reporter: Dar e prima dată când a observat presa...
Iustina Loghin: A fost prima dată, da, când a observat presa.
Cornel Luchian: Da, și când a durat mai mult de... de câteva ore.
Iustina Loghin: O, nu! O săptămână te-am ținut la block!
Reporter: Supărarea a fost cu „îți dau block”... Alte femei spun: „Îmi iau bagajul, plec o săptămână”. Ea te-a ținut la block o săptămână, adică mi se pare rezonabil, corect?
Cornel Luchian: Da, da, e... e rezonabil.
Iustina Loghin: Și acum, sincer, unde să mai plec (n.r. râde)?!
Cornel Luchian: E... normal, normalități. Se mai întâmplă în cuplu, adică...
Reporter: Toată lumea se ceartă...
Cornel Luchian: Da, da, dar na... Și prea puțini recunosc.
Reporter: Nu există relație perfectă, hai să fim sinceri cu toții. Mai ales că tu ești și în perioada aceasta și, așa cum spuneam, hormonii, căldura, nu prea poți să te mai odihnești, burtica a crescut... E normal!
Iustina Loghin: Da.
Cornel Luchian: Normal, are un milion de hormoni acum (n.r. râde)!
Iustina Loghin: Cornel exagerează. Eu chiar sunt o gravidă foarte de treabă și nu mi se pare că îl stresez deloc.
Cornel Luchian: E... e insuportabilă câteodată (n.r. râde)!
Reporter: Cornel, a fost așa grea sarcina Iustinei pentru tine?
Iustina Loghin: Așa pare, da? Eu nu cred!
Cornel Luchian: Sper să fie ultima, să scap (n.r. râde)!
Reporter: Cine știe? Poate bebe va fi cumințel și mami...
Cornel Luchian: Cu siguranță va fi cuminte, cu siguranță. O să fie un copil cuminte pentru că și ea, în sarcină, a fost destul de relaxată, adică a trebuit să-i fac toate mofturile, toate poftele, și acum e bine, na.
Reporter: Care a fost cea mai mare sau cea mai costisitoare poftă pe care ai avut-o în sarcină, Iustina? Ai profitat și tu de treaba asta?
Iustina Loghin: Pofte în sarcină, sincer, am avut doar de shopping, de genți și de cumpărături. Am avut niște pofte de genți, Doamne! Și mai am una, i-am zis lui Cornel: la spital ar fi frumos să-mi faci tu ultima poftă.
Cornel Luchian: Nu-i problemă de cadouri, dar ai uitat ceva: în fiecare seară mănâncă porumb fierbinte (n.r. râde).
Reporter: Era gluma aceea pe social media: dacă ar fi să-l cheme pe copilul tău după ce ai mâncat cel mai mult în sarcină, l-ar chema...
Iustina Loghin: L-ar chema Porumb (n.r. râde)!
Reporter: Presupun că ați făcut deja introducerea acasă, ați discutat cu cea mică.
Iustina Loghin: O să ne descurcăm cu siguranță. Ivana încă e foarte mică și nu realizează, dar o să avem grijă să nu simtă gelozie.
Cornel Luchian: Da, e important să fim imparțiali în iubire și să avem grijă la detalii.
Reporter: Mai poți s-o ridici în brațe?
Iustina Loghin: Da, alerg... alerg cu ea pe scări!
Cornel Luchian: Nu, ea e genul de mamă care nu se plânge. Nu e genul acela de însărcinată care să zică: „Vai, nu mai pot!”. Nu, nu există la ea.
Iustina Loghin: Eu sunt altfel de gravidă.
Cornel Luchian: Important e să doarmă, să se odihnească, că asta îi face, de obicei, bine. Și, în rest, n-are treabă. Nu se plânge niciodată. Nu se plânge că e greu, că „Vai!”, nu.
Iustina Loghin: Vezi? Se plânge degeaba de mine.


