Lux în stilul Brigitte Sfăt! Ce a avut în meniu, la petrecerea după cununia cu Florin Pastramă
Publicat pe 28.05.2019 la 12:35 Actualizat pe 28.05.2019 la 12:43
La petrecerea de după cununia dintre Brigitte Sfăt și Florin Pastramă, a fost numai distracție și rafinament. Așa cum ne-a obișnuit, proaspăta doamnă Pastramă a avut grijă să aleagă la sprânceană bucatele cu care și-a încântat invitații.
![Lux în stilul Brigitte Sfăt! Ce a avut în meniu, la petrecerea după cununia cu Florin Pastramă](https://img.spynews.ro/?u=https%3A%2F%2Fspynews.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F5%2F28%2F200019%2Flux-in-stilul-brigitte-sfat-ce-a-avut-in-meniu-la-petrecerea-dupa-cununia-cu-florin-pastrama2.jpg&w=1200)
Lux în stilul Brigitte Sfăt! Ce a avut în meniu, la petrecerea după cununia cu Florin Pastramă
La petrecerea de după cununia dintre Brigitte Sfăt și Florin Pastramă, a fost numai distracție și rafinament. Așa cum ne-a obișnuit, proaspăta doamnă Pastramă a avut grijă să aleagă la sprânceană bucatele cu care și-a încântat invitații.
Hai să începem cu aperitivele. Cei prezenți la petrecerea de după cununia civilă s-au putut delecta cu o selecție de brânzeturi franțuzești, prosciutto, salam di Parma și mozzarela Fior di Latte, conform informațiilor din presă.
Și felul principal a avut influențe din Italia. Vorbim despre vită Black Angus cu parmigiana di melanzane și cartofi la cuptor.
„Piesa” de excepție a petrecerii a fost tortul, unul spectaculos și supraetajat, care a mers la fix cu șampania și vinul de lux aduse special pentru eveniment.
A.P.