Mirela Vaida a izbucnit în lacrimi, după operația suferită de fiul ei! Cu ce boli s-a confrunat micuțul de 7 ani / VIDEO
![Bianca Matei](/uploads/modules/authors/bianca-matei-1696408167.jpg)
De Bianca Matei.
Publicat pe 21.04.2024 la 16:10
Actualizat pe 21.04.2024 la 16:53
Mirela Vaida a izbucnit în lacrimi, după operația suferită de fiul ei! Prezentatoarea de la Acces Direct a vorbit despre problemele de sănătate cu care s-a confruntat Vladimir. Iată ce boală a avut micuțul în vârstă de 7 ani!
![Mirela Vaida și copiii ei Mirela Vaida a trecut prin momente cumplite](https://img.spynews.ro/?u=https%3A%2F%2Fspynews.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F21%2F333729%2Fmirela.jpeg&w=1200)
Mirela Vaida a început să plângă, după operația pe care fiul ei a suferit-o
spynews.ro
- Mirela Vaida a început să plângă, după operația pe care fiul ei a suferit-o
- Prezentatoarei de la Acces Direct i-a fost foarte greu
Mirela Vaida a început să plângă, după operația pe care fiul ei a suferit-o
Pe conturile sale personale de pe platformele de socializare, Mirela Vaida a făcut un videoclip în care a vorbit despre problemele de sănătate cu care s-a confruntat fiul ei, Vladimir. Vedeta a spus că băiatul său a trecut prin momente cumplite, deoarece a fost operat la ambii ochi.
Prezentatoarea de la Acces Direct a ținut să precizeze faptul că sănătatea copiilor ei este cea mai de preț și a decis să le acorde mai multă importanță, deoarece cei mici au mare nevoie de ea.
Cu ce boli s-a confruntat Vladimir, băiatul prezentatoarei de la Acces Direct
Mai mult decât atât, Mirela Vaida a vorbit despre problemele de sănătate cu care s-a confruntat fiul ei. Băiatul prezentatoarei de la Acces Direct a avut trei boli: diplopie, astigmatism și strabism.
Diplopia este termenul medical pentru vederea dublă. Acest lucru înseamnă că o persoană percepe două imagini separate ale aceluiași obiect când, de fapt, există doar unul. Diplopia poate apărea într-un singur ochi sau în ambii ochi, așa cum a fost în cazul micuțului de 7 ani.
Astigmatismul este o afecțiune oftalmologică care afectează modul în care ochiul focalizează lumina pe retină. În timp ce o persoană cu vedere normală are cornea și cristalinul (perfect rotunde și netede, în astigmatism au o formă neregulată sau o curbă neuniformă.
Strabismul este o afecțiune oftalmologică în care ochii nu sunt aliniați corect și nu se uită în aceeași direcție în același timp. Acest lucru poate duce la o privire încrucișată sau la deviația unui ochi spre interior, spre exterior, în sus sau în jos.