Homepage » Monden » Sorin Brotnei, ultimele pregătiri pentru nuntă: "Lucrurile o să se schimbe"

Sorin Brotnei, ultimele pregătiri pentru nuntă: "Lucrurile o să se schimbe"

Publicat pe 31.05.2017 la 14:20 Actualizat pe 31.05.2017 la 14:46

Sorin Brotnei se pregăteşte intens pentru cununia religioasă şi nunta pe care o va face cu soţia sa, Ramona Ghioca. Artistul nu are emoţii, dar e sigur că în ziua evenimentului sentimentele îl vor copleşi.

Sorin Brotnei şi soţia lui, Ramona

Facebook

Sorin Brotnei se pregăteşte intens pentru cununia religioasă şi nunta pe care o va face cu soţia sa, Ramona Ghioca. Artistul nu are emoţii, dar e sigur că în ziua evenimentului sentimentele îl vor copleşi.

După ce s-au unit în faţa Stării Civile, fostul component al trupei Akcent va ajunge în faţa altarului cu femeie pe care o iubeşte. Deşi acum este sigur pe sine, Sorin recunoaşte că ziua nunţii va fi mai emoţionantă decât îşi dă acum seama.
"Nu am emoţii, dar probabil că în ziua respectivă lucrurile o să se schimbe. Este ca şi când na, mi se întâmplă de multe ori sau mi se întamplă mai des până nu demult să nu am emoţii înainte de un concert. Când ajung în spatele scenei lucrurile stau altfel. (...) Am trecut de cununia civilă, tocmai de asta spun că emoţiile nu sunt atât de mari, dar probabil că la nuntă şi la biserică lucrurile vor sta alfel. Biserica este tot una maramueşană, din lemn, foarte faină. (...) O să avem şi costume populare moroşeneşti, având în vedere că naşul e din Maramureş. O să fie fain", a declarat Sorin Brotnei la un post de televiziune.

Nunta nu va fi una cu mulţi invitaţi, ci va fi un eveniment ceva mai restrâns. Vor participa doar apropiaţii cuplului şi familiile lor, aproape 200 la număr.
"Am făcut o nuntă mică, de 180 de persoane. Sunt doar prietenii apropiaţi, familia, care este destul de numeroasă. Am trecut de cuninia vivilă, unde a fost cred că greu. Acum, în faţa Domnului, cât de greu poate să fie", a mai dezvăluit artistul.

În luna septembrie a anului trecut, Sorin Brotnei s-a însurat. Înainte a se face băiat cuminte, artistul a avut o relaţie controversată cu manechinul Daniela Aciu. După ce au fost împreună trei ani, cei doi s-au separat când paparazzi l-au surprins pe Sorin cu o tânără pe o bancă în parc, pe care o agăţase cu o noapte înainte în club. Manechinul i-a mai dat o şansă, însă nici de data aceasta nu a fost de bun augur, aşa că la finalului anului trecut s-au despărţit definitiv.

Dacă ți-a plăcut articolul, te așteptăm și pe pagina de Facebook. Avem și Instagram. Ne poți da follow aici.

S.O.

În articolul
Sorin Brotnei, ultimele pregătiri pentru nuntă: "Lucrurile o să se schimbe"
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV • la 00:54
Monica Tatoiu, jefuită în vacanță. Era în locuință când hoții au intrat peste ea. Femeia de afaceri a apelat la autorități
  • Monica Tatoiu, victima unei spargeri în vacanță
  • Femeia de afaceri a apelat imediat la autorități
Emisiuni TV • la 00:20
Ioana Năstase, declarații exclusive după ce a depus actele de divorț. Ce a făcut-o să ia această decizie
  • Ioana Năstase, primele reacții după anunțul divorțului de Ilie
  • Ce a făcut-o să ia această decizie
Stiri internationale • ieri la 23:15
Un alt incident aviatic! Pasagerii de la bordul unui avion au fost scoși din aeronavă de echipele de geniști după o amenințare cu bombă
  • Scrisoare cu mesaj alarmant găsită în toaleta unui avion
  • Pasagerii, evacuați imediat
Showbiz intern • ieri la 22:49
Anda Adam, schimbare spectaculoasă de look! Ce look îndrăzneț a adoptat concurenta Asia Express / FOTO
  • Anda Adam și-a schimbat complet lookul
  • Cum arată acum concurenta de la Asia Express
Emisiuni TV • ieri la 22:20
Mireasa - Capriciile Iubirii. Teo și Liliana s-au logodit. Tatăl concurentei nu e de acord ca ea să se căsătorească în casă
  • Teo și Liliana, logodnă de poveste
  • Tatăl concurentei nu e de acord ca ea să se căsătorească în casă
Showbiz intern • ieri la 21:57
Florian Rus urmează să devină tată pentru prima dată! Artistul e în culmea fericirii / VIDEO
  • Florian Rus va deveni tată pentru prima oară
  • Cum a dat artistul vestea cea mare
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
HARTĂ. Cod galben de caniculă în jumătate din ţară şi în Capitală
recomandare pe as.ro
Cadoul fabulos al lui Victor Piţurcă pentru fiul său! Ce a primit tânărul la majorat
Romania TV
Nicuşor Dan, mesaj important pentru români înaintea desemnării premierului
Romania TV
Nicuşor Dan, mesaj important pentru români înaintea desemnării premierului
recomandare pe antena3.ro
Patronul clubului „Expirat” din București a fost reținut pentru trafic de droguri
recomandare pe antena3.ro
Jeff Bezos îşi amână nunta de la Veneţia din cauza protestelor. De ce sunt în stare localnicii pentru a-şi apăra oraşul
recomandare pe antena3.ro
Un ADN ciudat și nemaiîntâlnit pe Pământ a fost descoperit la 21 de schelete umane găsite în Columbia
recomandare pe playtech.ro
Ce să pui în orez pentru un gust de excepţie. Nu va mai fi fad, ci aromat şi gustos
recomandare pe playtech.ro
Cum protejezi roșiile în solarii când temperaturile trec de 40°C. Trucul fermierilor pentru a nu pierde recolta
recomandare pe redactia.ro
Măsura fiscală de care nici nu a vrut să audă Nicușor Dan. Președintele le-a blocat cererea lui Bolojan și lui Grindeanu
recomandare pe redactia.ro
O nouă crimă zguduie România. O tânără însărcinată a fost ucisă de iubit în fața celor doi copii
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
recomandare pe bzi.ro
Nicușor Dan bagă România în „RESET TOTAL”? Ce se pregătește în spatele ușilor închise de la Cotroceni?
recomandare pe bzi.ro
Jurnalistă româncă, victima unui caz șocant de abuz! Totul a fost dat în vileag!
recomandare pe dailybusiness.ro
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
recomandare pe dailybusiness.ro
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
recomandare pe Jurnalul.ro
Finalul unei etape dificile: 3 Zodii scapă de probleme înaintea Solstițiului de Vară
recomandare pe a1.ro
Delia, ipostaza incendiară în care artista se lasă fotografiată foarte rar. Ce imagini a postat din vacanță pe rețelele sociale
Close