VIDEO / Decizie neaşteptată! Ce va face Dragoş Dolănescu cu moştenirea tatălui său, după un război de opt ani cu fratele său
Publicat pe 14.09.2017 la 23:40 Actualizat pe 14.09.2017 la 23:49
După doi ani în care nu a mai ajuns în ţară, Dragoş Dolănescu a venit în România pentru a semna actele prin care îşi ridică moştenirea de la tatăl său. Primul lucru pe care l-a făcut când a ajuns în ţară a fost să viziteze mormântul tatălui său.
![VIDEO / Decizie neaşteptată! Ce va face Dragoş Dolănescu cu moştenirea tatălui său, după un război de opt ani cu fratele său](https://img.spynews.ro/?u=https%3A%2F%2Fspynews.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2017%2F9%2F14%2F144166%2Fdragosdolanescu.jpg&w=1200)
Dragoş Dolănescu vrea să doneze unul din terenurile moştenite de la tatăl său
Antena Stars
După doi ani în care nu a mai ajuns în ţară, Dragoş Dolănescu a venit în România pentru a semna actele prin care îşi ridică moştenirea de la tatăl său. Primul lucru pe care l-a făcut când a ajuns în ţară a fost să viziteze mormântul tatălui său.
Lui Dragoş Dolănescu i-a revenit vila tatălui său de la Sinaia, cu câteva terenuri şi jumătate din drepturile de autor. Acesta doreşte să dea unul din pământurile moştenite în scopuri caritabile, iar cu locuinţa din judeţul Prahova vrea să facă afaceri.
"Aştept să iasă actele de la tribunal, o să îmi plătesc taxele. O să donez unul din pamânturi în scopuri caritaile. Aş vrea să se construiască un cămin pentru copii sau oameni în vârstă. Nu am trăit de pe urma tatălui meu. Din casa din Sinaia aş vrea să se facă un hotel sau restaurant, să închiriez. Oricum, nu sunt prea grabit. Cel mai important este să donez unul din pământuri, i-am promis lui tata", a declarat Dragoş Dolănescu, în exclusivitate, pentru "Agenţia VIP".
Dragoş Dolănescu a venit în ţară special pentru a termina cu actele necesare pentru intrarea în posesia moştenirii. Acesta a venit prima dată la mormântul tatălui său.
"Primul lucru pe care îl fac de obicei este să vin la tata. Deja s-a terminat procesul, care a durat în jur de 8 ani de zile. Am venit să îmi pun toate actele în regulă, să îmi plătesc impozitele şi să mă întorc în Costa Rica, să încep campania electorală", a mai spus fiul cel mic al regretatului Ion Dolănescu.
Dacă vrei să fii la curent cu cele mai noi ştiri din ţară, dar şi din întreaga lume, te așteptăm și pe pagina de Facebook. Avem și Instagram. Ne poți da follow aici.
S.O.