Avem echipă, avem valoare! România, victorie categorică în fața Angliei. Tricolorii U21, aproape de semifinale © Facebook

Seară istorică pentru români! Tricolorii U21 s-au impus cu 4-2 în fața Angliei, iar rezultatul a ridicat toți suporterii în picioare.

Tricolorii U21 au valoare! Cam asta putem spune dacă analizăm lotul și implicarea de pe teren din această seară a elevilor lui Mirel Rădoi! Naționala U21 de fotbal a României a câștigat categoric în fața Angliei, cu un scor de 4-2 pentru noi. Marcatorii serii au fost Pușcaș (penalty în minutul 77), Ianis Hagi în minutul 85, iar Florinel Coman reușește o dublă fără probleme, în minutul 89 și în prelungiri.

România câștigă cu 4-2 și este aproape de semifinale! Golaveraj 8-3 și un egal cu Franța garantează locul în semifinale, transmite sport.ro.

Pentru Anglia au marcat Gray, în minutul 79 și  Abraham, în minutul 86.