Şoc la FCSB! Şefii vicecampioanei au anunţat cât va lipsi Dennis Man, după ce s-a accidentat la „tineret”

Dennis Man, vedeta echipei FCSB. © Hepta

Veste groaznică pentru suporterii echipei FCSB! Dennis Man (21 de ani) ar putea sta departe de teren aproximativ o lună, după accidentarea pe care a suferit-o în meciul România U21 - Irlanda de Nord U21, scor 3-0, din preliminariile EURO 2021.

Starul echipei patronate de Gigi Becali e suspect de fractură a pometelui. Deşi Federaţia Română de Fotbal nu a transmis deocamdată nicio informație oficială în privința lui Dennis Man, directorul sportiv al clubului FCSB, Narcis Răducan, a admis, pentru gsp.ro, că fotbalistul „poate sta chiar și o lună pe tușă”

Cum s-a accidentat Man

În minutul 35 al partidei România U21 - Irlanda de Nord U21, Dennis Man a fost lovit în zona feței de portarul advers, care a și fost eliminat. Românul a primit îngrijiri medicale, apoi a continuat meciul. În repriza a doua, starul de la FCSB a fost înlocuit cu Mihai Neicuțescu, iar la finalul meciului a fost transportat la spitalul Elias pentru investigaţii amănunţite.

Citeşte şi: VIDEO / Să tot ai un aşa şef! Gigi Becali i-a făcut lui Alexandru Tudor un cadou în valoare de 100.000 de euro

Citeşte şi: VIDEO PAPARAZZI / Nepotul lui Gigi Becali a făcut-o şi p-asta! Vasile Geambazi şi-a cumpărat apartament de lux şi l-a inaugurat în compania unei blondine

Fost junior la Atletico Arad, Dennis Man a fost lansat în fotbalul mare de UTA. După două sezoane disputate în tricoul „Bătrânei Doamen”, jucătorul a fost adus la FCSB. În acest moment, site-ul de specialitate transfermarkt.com îl evaluează pe Man la 5,5 milioane de euro. Pentru echipa naţională, vedeta echipei patronate de Gigi Becali a evoluat de patru ori şi a marcat un gol.

Dacă ți-a plăcut articolul, te așteptăm și pe pagina oficială de Facebook. Te aşteptăm şi pe pagina de Instagram.