VIDEO / Daniele De Rossi şi-a făcut debutul în fotbalul din Argentina! Fostul căpitan al Romei a marcat pentru Boca Juniors

Daniele De Rossi, vedeta echipei Boca Juniors. © Facebook / Boca Juniors

Daniele De Rossi (36 de ani) a debutat cu gol la noua sa echipă, Boca Juniors. Italianul nu s-a putut bucura prea mult de această reuşită. Formaţia de pe „La Bombonera” a fost învins la penalty-uri, 1-3 (1-1 la finalul timpului regulamentar), de Club Almagro, din divizia secundă, şi a fost eliminat din 16-imile de finală ale Cupei Argentinei.

În minutul 27 al partidei, fostul căpitan al Romei a înscris cu capul, după o deviere a balonului şutat de Alexis Mac Allister.

Daniele De Rossi a fost înlocuit în minutul 75 cu columbianul Jorman Campuzano, când scorul era 1-0 pentru Boca Juniors.

Citeşte şi: Tragedie în fotbalul englez! Un fost jucător al clubului Southampton a fost ucis pe stradă

Citeşte şi: Scandal la Celtic Glasgow, după umilinţa din meciul cu CFR Cluj! Căpitanul echipei scoţiene a dat like unui tweet în care antrenorul Neil Lennon era înjurat

În urma acestei victorii, Almagro va juca în optimile de finală cu învingătoarea dintre Talleres şi Belgrano.

Dacă ți-a plăcut articolul, te așteptăm și pe pagina oficială de Facebook. Te aşteptăm şi pe pagina de Instagram.