VIDEO / Nebunie la meciul Valencia – Real Madrid! Benzema a egalat în minutul 90+5, cu ajutorul portarului Courtois

Momentul în care Thibaut Courtois contribuie la golul marcat de Real Madrid în poarta Valenciei. © Hepta

Meci nebun între Valencia şi Real Madrid, în etapa a 17-a dincampionatul Spaniei. Echipa lui Zinedine Zidane a obţinut un punct, în prelungirile partidei de pe “Mestalla”.

După ce a irosit câteva ocazii bune, Real Madrid s-a văzut condusă pe tabela de marcaj. În minutul 78, la capătul unui contraaatac de manual, Soler a punctat pentru echipa gazdă.

Cu toate acestea, formaţia pregătită de Zinedine Zidane a reuşit să obţină un punct din această deplasare. În minutul 90+5, “Oaspeţii” au beneficiat de un corner, iar portarul Thibaut Courtois a urcat în atac. Goalkeeper-ul a reluat periculos cu capul, iar din respingerea rivalului din poarta Valenciei a rezultat golul lui Karim Benzema.

Citeşte şi: VIDEO PAPARAZZI / Imagini incredibile cu un greu din fotbalul românesc! Nici măcar obiecte de igienă nu poate să-şi cumpere singur

Citeşte şi: VIDEO PAPARAZZI / Apare rar în public, dar atunci când o face te lasă fără cuvinte! Iată ce îi place să bea lui Horia Tecău

După acest rezultat, Real Madrid rămâne pe locul 2 în clasament, ratând la egalitate de puncte cu liderul FC Barcelona, care s-a împiedicat pe terenul lui Real Sociedad, scor 2-2. Echipa catalană are 35 de puncte, la fel ca marea rivală din Capitala Spaniei, însă beneficiază de un golaveraj mai bun.

Dacă ți-a plăcut articolul, te așteptăm și pe pagina oficială de Facebook. Te aşteptăm şi pe pagina de Instagram.