Declarația emoționantă a tatălui Simonei Halep, după victoria de la Roland Garros: „În fiecare an am venit cu gândul să câștigăm”
Publicat pe 09.06.2018 la 22:56 Actualizat pe 09.06.2018 la 23:53
Poate singura persoană mai fericită decât Simona Halep, în urma victoriei spectaculoase la Roland Garros, este tatăl ei. Stere Halep s-a declarat extrem de mândru și este convins că românca a spart gheața și că vor mai urma numeroase alte trofee de Grand Slam.
![Declarația emoționantă a tatălui Simonei Halep, după victoria de la Roland Garros: „În fiecare an am venit cu gândul să câștigăm”](https://img.spynews.ro/?u=https%3A%2F%2Fspynews.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2018%2F6%2F9%2F167630%2Fsimonahaleprolandgarros2.jpg&w=1200)
Simona Halep și tatăl ei, Stere Halep
Hepta
Poate singura persoană mai fericită decât Simona Halep, în urma victoriei spectaculoase la Roland Garros, este tatăl ei. Stere Halep s-a declarat extrem de mândru și este convins că românca a spart gheața și că vor mai urma numeroase alte trofee de Grand Slam.
„În fiecare an am venit cu gândul să câştigăm un Grand Slam, Dumnezeu a vrut să fie azi. Este cea mai fericită zi. M-am născut cu noroc, mi-a dat Dumnezeu un copil minunat. Va câştiga mai multe Grand Slam-uri, azi a spart gheaţa. Sunt mândru că fata mea a ajuns să reprezinte ţara mea pe acest glob. Le muţumesc lui Hagi şi Popescu că au fost alături de mine, am trecut mai uşor peste momentele grele”, a spus Stere Halep, potrivit Observator.
În finala turneului de la Roland Garros, Simona Halep a avut-o drept adversară pe americanca Sloane Stephens. Românca a câștigat meciul cu scorul de 3-6, 6-4, 6-1 și a marcat primul turneu de Grand Slam din carieră.