VIDEO / Accidentare HORROR pentru căpitanul echipei naţionale! Vlad Chiricheş, scos pe braţe de pe teren!

+6 click pentru

Accidentare teribilă pentru Vlad Chiricheş. © Captură Youtube

Napoli nu a avut milă de Bologna, în etapa a III-a din Serie A! Echipa din sudul Italiei s-a impus, în deplasare, cu scorul de 3-0.

Din păcate, meciul a fost marcat de o accidentarea groaznică a lui Vlad Chiricheş. În minutul 39 al partidei, căpitanul României a căzut pe umărul stâng și a acuzat dureri mari, la capătul unei faze în care nu a fost jenat de niciun adversar.

“E gata! I-a sărit umărul, nu mai poate continua”, a comentat accidentarea lui Vlad Chiricheş corespondentul Sky Sports Italia, Riccardo Treviasini.

Chiricheș a fost scos de pe teren de medicii lui Napoli și a primit îngrijiri pe marginea terenului. Fundașul nostru nu a mai putut continua meciul şi a fost schimbat înainte de pauză cu Raul Albiol.

Citeşte şi: A ajuns la disperare! Momente grele pentru un fotbalist român care are un palmares impresionant!

Citeşte şi: Jocuri de culise în fotbalul românesc! Planul prin care actuala putere de la FRF vrea să aplice lovitura decisivă „Generaţiei de Aur”

Conform presei din Italia, Vlad Chiricheş va lipsi de pe teren cel puţin o lună şi jumătate.

Dacă ți-a plăcut articolul, te așteptăm și pe pagina oficială de Facebook. Te aşteptăm şi pe pagina de Instagram.