Pistolarul a fost arestat. Unul dintre bărbaţii împuşcaţi în Militari este colonel SPP!
Publicat pe 25.11.2013 la 15:28 Actualizat pe 25.11.2013 la 15:34
Spynews.ro a aflat cine este misteriosul "profesor universitar" împuşcat în cartierul Militari din Capitală: un colonel SPP în rezervă, specialist în contrainformaţii şi plantarea "ploşniţelor".
Spynews.ro a aflat cine este misteriosul "profesor universitar" împuşcat în cartierul Militari din Capitală: un colonel SPP în rezervă, specialist în contrainformaţii şi plantarea "ploşniţelor".
Anchetatorii i-au orientat încă din start pe o pistă greşită pe jurnaliştii care încercau să afle detalii despre victimele atacului din Militari în urma căruia o tânără de 23 de ani a rămas fără un ochi. Imediat după atacul comis de Mihai Chiriţă, alias Mario, fiul vrăjtoarei Elena şi a interlopului Tomiţă, poliţiştii au susţinut că există trei victime: un profesor universitar, nora acestuia şi un alt bărbat, care intervenise pentru aplanarea conflictului. Reporterii Spynews.ro au aflat că, de fapt, aşa-zisul profesor universitar este, de fapt, un fost colonel SPP, iar "nora" lui este, de fapt, fiica.
Pistolarul, arestat
În urmă cu doar câteva minute, autorul agresiunii din Miltari a fost arestat, alăturându-se după gratii tatălui său şi surorilor.