Live acum Acces Direct
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Descoperire șoc în Timișoara! Un cadavru a fost găsit în râul Bega și dus la IML

Descoperire șoc în Timișoara! Un cadavru a fost găsit în râul Bega și dus la IML

De Andreea Stancescu.
Publicat pe 19.04.2024 la 21:08 Actualizat pe 19.04.2024 la 21:08

Descoperire macabră în râul Bega din Timișoara. Cadavrul unei femei a fost găsit într-o stare de putrefacție și a fost dus la IML. Polițiștii au deschis un dosar unde vor începe cercetările pentru a se stabili identitatea persoanei.

Descoperire macabră în răul Bega din Timișoara

Arhivă

Descoperire șoc în răul Bega din Timișoara! Un cadavru aflat în putrefacție a fost găsit de un trecător care a alertat polițiștii. A fost transportat la INML, iar polițiștii au început o anchetă pentru a se stabili identitatea persoanei decedate.

Un cadavru a fost descoperit în Timișoara

Polițiștii Secției 3 din Timișoara au fost alertați, în jurul orei 18:30, de un cetățean care a descoperit un corp uman în râul Bega, în apropiere de podul Modoș. Autoritățile sosite la fața locului au observat că este corpul de unei femei care se afla în putrefacție. Au început verificările pentru a se stabili identitatea persoanei.

Cadavrul în stare de putrefacție a fost luat de polițiști și dus la Institutul de Medicină Legală din Timișoara (IML), unde se va efectua o autospie pentru stabilirea modului în care victima a decedat.

„Se fac verificări pentru stabilirea identității persoanei decedate, cadavrul urmând sa fie transportat la IML în vederea efectuării autopsiei”, precizează cei de la IPJ Timiș.

Identitatea bărbatului găsit în parcul IOR din București a fost descoperită

În urmă cu câteva zile, polițiștii din Capitală au descoperit trupul neînsuflețit al unui bărbat în parcul IOR. În urma investigațiilor s-a aflat că acesta lucra la o asociație ce militează pentru drepturile animalelor. Reprezentanții ONG-ului au publicat și un mesaj de adio pe rețelele de socializare, din care reiese că ar fi suferit de depresie.

„El a fost Ion Florea Jean, Jean al nostru sau șoferul câinilor! 7 ani ne-a fost coleg, prieten, frate, nicidecum un simplu angajat. Trecea printr-o perioadă grea și am încercat în ultimele luni să-i fim cât se poate de aproape. Jean a ales altceva, ce nu ne-am fi închipuit vreodată. A ales să plece definitiv din această lume, chiar din locul unde își plimba câinii, pe Insula Câinilor din Parcul IOR. Jeane, iartă-ne pe toți, iartă-mă pe mine pentru că poate nu am făcut chiar tot ce trebuia, dar știi bine de acolo de unde ești că te-am respectat și iubit ca pe un frate!

Ne-ai terminat, Jeane! Pentru tot binele pe care l-ai făcut animalelor, sper totuși ca Dumnezeu să te trimită în Rai, chiar dacă tu ai ales altceva legat de viața ta.

Luăm o pauză pentru că trebuie să ne ocupăm de înmormântare așa cum se cuvine și așa cum merită!”, au scris reprezentanții Kora Kariola.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Descoperire șoc în Timișoara! Un cadavru a fost găsit în râul Bega și dus la IML
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Fata cu ochi de diamant, la un pas de orbire! Nevoită să scoată din buzunar aproximativ 60.000 de dolari pentru operație: „Nu am asigurare medicală”
  • Fata cu ochi de diamant, la un pas de orbire
  • Nevoită să scoată din buzunar aproximativ 60.000 de dolari
  • Cu ce probleme se confruntă
Stiri interne
Cine sunt cei șapte suspecți în cazul furtului coifului dacic de la Muzeul Drents. Au fost prinși după o anchetă de amploare
  • Cine sunt suspecții în cazul artefactelor dacice furate
  • Au fost prinși după o anchetă de amploare
Showbiz intern
Bogdan Mocanu, gest suprem de afecțiune față de Iasmina! Cum o face să se simtă iubită | FOTO
  • Cum a surprins-o Bogdan Mocanu pe Iasmina
  • Tânăra a avut zâmbetul pe buze
Emisiuni TV
David Pușcaș, la muncă, la ferma Amaliei Bellantoni: „Îmi vine să vomit, nu mai pot”. A început să fugă, speriat, de porci
  • David Pușcaș, la muncă, la ferma Amaliei Bellantoni
  • A început să fugă, speriat, de porci
Showbiz intern
Ce a rezolvat Dana Roba la poliție, după ce a fost agresată de un bărbat un trafic. Make-up artista are mașina devastată: „Mi-a arătat că mă omoară”
  • Ce a rezolvat Dana Roba la politie, după ce a fost agresată de un bărbat un trafic
  • Make-up artista are mașina devastat
Showbiz intern
Cum se simte Mihai Leu, după ce a fost detubat. Fostul campion a făcut declarații: „Sper ca în curând să revin acasă”
  • Mihai Leu, declarații despre starea lui de sănătate, după ce a fost detubat
  • Cum se simte acum sportivul
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Explozie la un laborator pentru muniţie şi armament din Pantelimon. O femeie a fost găsită carbonizată înăuntru
recomandare pe as.ro
Milionarul român, coproprietar la cel mai tare restaurant din Dubai rupe tăcerea: „Am investit, mai deschidem unul”
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
Insula cât un teren de fotbal pe care 150 de oameni își au casele. Are baruri, hoteluri și chiar un bordel
recomandare pe antena3.ro
Cele mai sigure zece țări din lume în cazul în care izbucnește al treilea război mondial
recomandare pe antena3.ro
Egiptul își construiește o nouă capitală. Imagini din satelit cu orașul de 100 de miliarde de dolari
recomandare pe playtech.ro
Horoscopul weekendului 2-4 mai. Oboseala îşi spune cuvântul pentru o zodie, cine trebuie să evite impulsivitatea
recomandare pe playtech.ro
Horoscop zilnic 2 mai. Zodia care trebuie să fie atentă la trădări
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
Ziua eliberării: 3 Zodii încep un nou capitol pe 28 Aprilie 2025
recomandare pe a1.ro
Cu cât închiriază Oana și Vlad Gherman una dintre garsonierele lor. Cum arată locuința