Live acum Mireasa. Capriciile iubirii
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Un bătrân a fost găsit mort în casă, după ce și-a petrecut noaptea cu o prostituată româncă. Bărbatul, stabilit în Italia, a fost și jefuit

Un bătrân a fost găsit mort în casă, după ce și-a petrecut noaptea cu o prostituată româncă. Bărbatul, stabilit în Italia, a fost și jefuit

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 25.12.2021 la 10:19 Actualizat pe 25.12.2021 la 10:19

Un bătrân din Italia a fost jefuit și găsit mort în casă ulterior, după ce și-a petrecut noaptea cu o prostituată româncă. Trupul neînsuflețit al bătrânului a fost descoperit în apartamentul său, din centrul orașului Bologna. Românca este acum acuzată de furt din apartamentul bătrânului, dar și retragere nejustificată a cardurilor de plată.

Un bătrân a fost găsit mort în casă, după ce și-a petrecut noaptea cu o prostituată

arhivă

Bărbatul luase somnifere cu câteva ore în urmă, potrivit rezultatului testelor toxicologice. Oamenii legii din Italia sunt de părere că prostituata româncă i le-a dat, pentru a se asigura că îl poate jefui.

Un bătrân a fost găsit mort în casă, după ce și-a petrecut noaptea cu o prostituată

Deocamdată, nu se știe cu exactitate dacă somniferele pe care le-a luat, cu sau fără voia lui, sunt și cauza morții. Rudele bătrânului decedat l-au găsit pe acesta fără suflare chiar la el în casă și au observat că poarta exterioară a ușii de acces era deschisă.

Oamenii au anunțat în cel mai scurt timp autoritățile, dar și echipajele de prim-ajutor, pe data de 18 aprilie. Brigada Mobilă a intervenit pe atunci în apartamentul bătrânului din Bologna, iar rudele i-au anunțat pe oamenii legii că din casă dispăruseră telefonul mobil și portofelul bătrânului.

Mai mult decât atât, se pare că prostituata româncă a lăsat urme, în condițiile în care oamenii legii și rudele aflate în locuința bărbatului au descoperit o haină de damă pe patul din dormitor, dar și o pereche de ochelari. Rudele bătrânului au povestit că acesta locuia singur de o perioadă bună de timp.

Amprentele prostituatei au fost găsite în apartament

Potrivit știridiaspora.ro, după o analiză atentă a înregistrărilor telefonice, s-a confirmat o serie de contacte telefonice, în special la 16 aprilie, cu o tânără prostituată româncă, ale cărei amprente au fost găsite apoi în apartament.

În plus, prin analiza imaginilor de pe camerele de supraveghere, polițiștii au aflat că românca, în perioada 16-18 aprilie, ar fi fost responsabilă de mai multe retrageri de bani de la bancomat, chiar cu cardul de credit al bătrânului care a decedat.

Bătrânul găsit mort în Italia luase amitriptilină, tradozon și promazină înainte de a se stinge din viață.

”Din probe rezultă că fata a consumat în mod deliberat, în mai multe rânduri, droguri cu efecte somnifere, pentru a urmări intenția infracțională de a jefui o persoană de o vârstă fragilă și slabă”, a declarat Direcția Generală de Poliție.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Un bătrân a fost găsit mort în casă, după ce și-a petrecut noaptea cu o prostituată româncă. Bărbatul, stabilit în Italia, a fost și jefuit
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Iulia de la Mireasa, sezonul 11, are un nou iubit! Fosta concurentă, primele imagini cu actualul partener / FOTO
  • Iulia de la Mireasa, sezonul 11, a fost într-o cunoaștere cu Andi
  • Fosta concurentă are un nou iubit
Showbiz intern
Claudia Puican a răbufnit! Ce replică le-a dat celor care o critică pentru că și-a reluat activitatea la mai puțin de o lună după ce a născut
  • Claudia Puican și-a reluat activitatea la mai puțin de o lună de când a născut
  • Artista le-a dat replica tuturor celor care au criticat-o
Emisiuni TV
Acces Direct. Florentina, mama unei fetițe, apel disperat, după ce fostul soț i-ar fi interzis să își vadă copilul. A vorbit, cu lacrimi în ochi, despre ce trăiește
  • Florentina este mama unei fetițe de doi ani și șapte luni
  • Susține că nu poate să își vadă copilul de cinci zile
Stiri interne
(P) Supravegherea video, introdusă oficial în unitățile de învățământ din România
  • Supravegherea video, introdusă oficial în unitățile de învățământ din România
  • Decizia vine într-un context național tot mai preocupat de siguranța elevilor
Showbiz intern
Geanina Ilieș, apariție răvășitoare la un eveniment de clasă, la Ambasada Italiei / FOTO
  • Geanina Ilieș, apariție impecabilă la un eveniment de clasă
  • Printre invitați s-au numărat vedete și oameni de afaceri
Beauty & Lifestyle
(P) Cazinourile online vs. jocurile video: ce le face atractive pentru utilizatori?
  • Ce trebuie să știi despre cazinourile online și jocurile video
  • Ce diferență există între ele
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Explozie la un laborator pentru muniţie şi armament din Pantelimon. O femeie a fost găsită carbonizată înăuntru
recomandare pe as.ro
Milionarul român, coproprietar la cel mai tare restaurant din Dubai rupe tăcerea: „Am investit, mai deschidem unul”
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
Insula cât un teren de fotbal pe care 150 de oameni își au casele. Are baruri, hoteluri și chiar un bordel
recomandare pe antena3.ro
Cele mai sigure zece țări din lume în cazul în care izbucnește al treilea război mondial
recomandare pe antena3.ro
Egiptul își construiește o nouă capitală. Imagini din satelit cu orașul de 100 de miliarde de dolari
recomandare pe playtech.ro
Horoscopul weekendului 2-4 mai. Oboseala îşi spune cuvântul pentru o zodie, cine trebuie să evite impulsivitatea
recomandare pe playtech.ro
Horoscop zilnic 2 mai. Zodia care trebuie să fie atentă la trădări
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
Ziua eliberării: 3 Zodii încep un nou capitol pe 28 Aprilie 2025
recomandare pe a1.ro
Cu cât închiriază Oana și Vlad Gherman una dintre garsonierele lor. Cum arată locuința