Acces Direct. Moarte cruntă pe pod, din cauza neglijenței autorităților. Cum și-a găsit sfârșitul Viorel: „Doctorii nu i-au dat șanse” / VIDEO
O situație strigătoare la cer a avut loc în 2021! Balustrada groazei i-a adus sfârșitul soțului. Femeia care și-a pierdut bărbatul face acuzații grave. A doua zi autoritățile au încercat să ascundă urmele neglijenței macabre.
- Moarte cruntă pe pod, din cauza neglijenței autorităților
- Cum și-a găsit sfârșitul Viorel
Un bărbat și-a pierdut viața, în anul 2021, după ce balustrada care ar fi trebuit să îl protejeze i-a adus, de fapt, sfârșitul. Camelia, soția celui care și-a pierdut viața, face acuzații grave.
Moarte cruntă pe pod, din cauza neglijenței autorităților
De doi ani și jumate Camelia a rămas să își crească singură fetele. Soțul ei, Viorel, a plătit cu viața pentru neglijență altora, acuză soția. Bărbatul s-a prăbușit, în timp ce se află pe pod, în drum spre casă.
„În data de 6 octombrie 2021, eu, soțul și fiica cea mică am plecat de acasă. Am plecat pentru a cumpăra cele necesare. Ne-am deplasat la magazin cu un taxi, de acolo am venit pe jos, căram materiale foarte ușoare, soțul mergea în față, eu în spate, fata cea mică era lângă mine. Lui i-a venit piciorul într-o parte și a vrut să se țină de o balustradă. Sub pod era o șosea circulată. Balustradă era ruptă din cauza unei mașini care a intrat în ea cu ceva timp în urmă.”, a declarat Camelia, soția lui Viorel, bărbatul care a murit de pe pod.
Cum și-a găsit sfârșitul Viorel
Mai multe fotografii au surprins momentul în care niște muncitori montau niște plase peste balustradele distruse, locul prin care soțul Cameliei și-a găsit sfârșitul.
Mai mult decât atât, după puțin timp de la nenorocire au început reparație a podului, inlcusiv a balustradei rupte. Filmările i-au surprins pe muncitorii care lucrau zilnic la podul unde soțul ei și-a pierdut viața.
„S-a dezechilibrat și când a vrut să se țină de balustradă, nu avea de ce și a căzut. Cu tot cu țevi s-a dus în jos. Atunci trecea o doamnă, care a sunat la 112. Eu până la el am coborât niște scări. După ce a venit salvarea a venit și poliția. Au plecat la spital cu el, la 9 a intrat în operstie, doctorii nu i-au dat șanse mari de supraviețuire, pentru că avea foarte multe traumatisme. A două zi s-au pus niște plase acolo, apoi au pus niște bări. În raportul de la Primărie ni se spune că au avut loc patru accidente rutiere, dar nu s-au soldat cu degradarea podului. Am poze de la dosar.”, a mai adunat femeia.