Live acum Mireasa. Capriciile iubirii
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Cei mai buni chefi din România jurizează preparatele finaliștilor Chefi la cuțite. Emoțiile au atins cote maxime: „Vor perfecțiune” / VIDEO

Cei mai buni chefi din România jurizează preparatele finaliștilor Chefi la cuțite. Emoțiile au atins cote maxime: „Vor perfecțiune” / VIDEO

Publicat pe 16.06.2021 la 22:29 Actualizat pe 17.06.2021 la 00:32

Preparatele finaliștilor ”Chefi la cuțite”, sezonul 9, sunt jurizate de cei mai buni chefi din România. Chef Orlando Zaharia, chef Ștefan Popescu și chef Antonio Passarelli au fost doar trei dintre bucătarii renumiți care au jurizat în finala acestui sezon. Cu așa juriu, emoțiile resimțite de finaliști au atins cote maxime.

Finaliștii s-au străduit pentru a-i cuceri pe celebrii chefi

Captura video

Cei mai buni 11 chefi din România au fost în juriul finalei acestui sezon ”Chefi la cuțite”. Celebrii bucătari au degustat și au notat preparatele celor trei finaliști: Cătălin Amarandei, Narcisa Birjaru și Elena Matei. Atfel, toți cei trei au simțit presiunea finalei și mai mult, știind cât de exigenți vor fi chefii.

Cei mai buni chefi din România, jurați în finala Chefi la cuțite

După ce Ștefan Borleanu a afirmat că Elena Matei nu ar merita să fie în finală, tânăra s-a demoralizat pentru un moment. Faptul că trebuie să-i impresioneze pe cei mai buni chefi din România în aceste condiții pune o presiune și mai mare pe concurentă. Din fericire, susținerea celorlalți colegi din echipa ei i-a redat curajul.

„Nu pot să simt finala asta ca pe un simplu battle. E foarte multă presiune. I-am auzit pe toți că eu nu merit, că ce caut aici. De aia m-am și demoralizat, dar când îi văd pe toți că trag pentru mine mă face să îmi mai revin”, a spus Elena Matei.

Finaliștii simt presiunea

Și pentru finalistul echipei albastre, Cătălin Amarandei, presiunea și emoțiile sunt foarte mari. Concurentul își dorește ca rezultatul final să nu fie o dezamăgire pentru cei dragi și pentru chef Florin Dumitrescu.

Simt o presiune enormă. Nu vreau să-l dezamăgesc pe chef, nu vreau să-mi dezamăgesc echipa, nu vreau să-mi dezamăgesc soția, nu vreau să dezamăgesc pe nimeni. Vreau să arăt că pot și că putem ca echipă să facem chestii foarte bune”, a mărturisit Cătălin Amarandei, vizibil agitat.

Temătoare cu gândul la exigența juraților a fost Narcisa, care știe că aceștia își doresc perfecțiune în farfurie. Emoțiile sunt mari în cazul tinerei, care nu credea că va ajunge atât de departe în competiție.

„Știu că jurații sunt foarte exigenți, că vor perfecțiune și trebuie să le dai ceva gustos, ceva frumos, ceva curat. Mă rog la Dumnezeu ca farfuria mea să fie cea mai bună”, a spus Narcisa Birjaru.

În articolul
Cei mai buni chefi din România jurizează preparatele finaliștilor Chefi la cuțite. Emoțiile au atins cote maxime: „Vor perfecțiune” / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz international
Actrița care a rupt logodna înainte de căsătorie. Motivul care a dus la despărțirea de partenerul ei
  • Actrița care a rupt logodna înainte de căsătorie
  • Motivul care a dus la despărțirea de partenerul ei
Stiri interne
Vedete din România, prezente la protestul din Piața Victoriei, după uciderea Teodorei Marcu. Delia, Lora, Anca Serea și multe alte persoane publice cer dreptate și măsuri ferme împotriva violenței
  • Vedete din România s-au alăturat protestului din Piața Victoriei, după moartea Teodorei Marcu
  • Decesul tinerei a stârnit revoltă și durere în rândul opiniei publice
Showbiz international
Doliu în industria muzicii! Compozitorul decorat de 6 presedinți, Eugen Doga, a murit la 88 de ani
  • Doliu în industria muzicii!
  • Compozitorul Eugen Doga a murit la 88 de ani
Stiri interne
Vești bune pentru români! Cine sunt cei care vor primi 1.500 de lei de la stat. Ce documente le sunt necesare
  • Sprijin financiar în vremuri grele
  • Cine sunt românii care vor primi 1500 de lei de la stat
Stiri internationale
O boală contagioasă face tot mai multe victime, după 30 de ani de la ultima infectare! OMS a emis alertă internațională
  • O boală contagioasă face tot mai multe victime, după 30 de ani de la ultima infectare!
  • OMS a emis alertă internațională
Emisiuni TV
Cea mai așteptată apariție în reality show-ul Mireasa a avut loc, în direct, la Antena 1: ”din Tenerife... Cristian Marinescu!”
  • Surpriză uriașă la Mireasa!
  • Cristian Marinescu a venit în platou pentru a o cunoaște personal pe Amalia
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
O ţară vecină cu România vinde case la 3.500 de euro pe internet. Mii de oameni s-au mutat deja aici
recomandare pe as.ro
Vedeta cu părinţi miliardari, surprinsă în metrou. „Nimeni nu m-a recunoscut”
Romania TV
Fenomenul meteo mai periculos ca alertele de Cod Roşu de furtuni. Alertă de la meteorologi
Romania TV
Fenomenul meteo mai periculos ca alertele de Cod Roşu de furtuni. Alertă de la meteorologi
recomandare pe antena3.ro
16 vecini de pe o stradă devin peste noapte cu 200 de milioane de dolari mai bogați
recomandare pe antena3.ro
O femeie care săpa în grădină a descoperit o comoară incredibilă. Înainte găsise un indiciu, dar n-a știut să-l interpreteze
recomandare pe antena3.ro
Un sportiv și-a făcut cont pe OnlyFans ca să aibă bani pentru Olimpiadă și acum a fost suspendat: „Am încremenit, asta e viața mea”
recomandare pe playtech.ro
Cum a apărut Răzvan Simion în presa din străinătate? Imaginea la care nimeni nu se aştepta
recomandare pe playtech.ro
Temperaturi de peste 35 de grade Celsius, în România. Vine vara cu adevărat, spun meteorologii
recomandare pe redactia.ro
EXCLUSIV Reacția emoționantă a fetiței Elenei Udrea atunci când a aflat că pedeapsa mamei sale i-a fost redusă. Adrian Alexandrov, detalii neștiute despre familia sa
recomandare pe redactia.ro
Acatistul Înălțării Domnului. Rugăciune puternică pentru luminare și ocrotire divină
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a uitat-o definitiv pe Mădălina Ghenea pentru o altă actriță
recomandare pe bzi.ro
Lidia Buble, desființată după ce a pozat topless: „Ce o să fie în sufletul părinților tăi?!”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Botezatu a recunoscut totul: „Sunt dependent de fiole!”
recomandare pe dailybusiness.ro
Marilu Dobrescu, dezvăluiri halucinante despre relația cu Iustin Petrescu: „Prietena mea a venit într-un suflet să mă ridice de acasă imediat după bătaie”
recomandare pe dailybusiness.ro
Marilu Dobrescu, dezvăluiri halucinante despre relația cu Iustin Petrescu: „Prietena mea a venit într-un suflet să mă ridice de acasă imediat după bătaie”
recomandare pe Jurnalul.ro
4 Zodii renasc în iunie 2025: Ce le aduce Jupiter în Rac și Venus în Taur
recomandare pe a1.ro
Orlando Zaharia, prima reacție în mediul online după ce cuțitul său de aur a câștigat sezonul 15 Chefi la cuțite. Ce a transmis