Live acum Spynews TV (r)
Prime time 19:00 Petrecem in familie
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Mihai Trăistariu este în pragul falimentului. Artistul mai are resurse pentru două luni: „Trăiesc din banii de anul trecut”

Mihai Trăistariu este în pragul falimentului. Artistul mai are resurse pentru două luni: „Trăiesc din banii de anul trecut”

Publicat pe 09.02.2021 la 22:47 Actualizat pe 09.02.2021 la 22:50

De la sfârșitul anului trecut, Mihai Trăistariu a mărturisit că are mari probleme financiare. Situația artistului s-a înrăutățit în ultimele luni, iar acum mai are puțin și intră în faliment. Măsurile impuse în pandemie l-au afectat foarte tare, concertele fiind anulate, Nici afacerile din turism nu i-au mers prea bine.

Artistul stă cu frica zilei de mâine

Arhivă

Pandemia l-a transformat din artist în afacerist pe Mihai Trăistariu, fără prea mare succes. Cântărețul este în pragul falimentului, iar grijile nu-l mai lasă să doarmă noaptea. Banii îi mai ajung doar să trăiască două luni.

Mihai a avut o intervenție telefonică în emisiunea Star News de la Antena Stars și a dezvăluit că trăiește din banii pe care i-a câștigat anul trecut din închirierea apartamentelor pe care le mai are.

„Unul dintre aprtamente a trebui să-l vând ca să supraviețuiesc, iar celelalte 6 le-am închiriat turiștilor în vara trecută și am făcut 20.000 de euro din toate cele 6 și i-am ținut în bancă până în ziua de azi. Bani cu care trăiesc și acum. Trăiesc din banii de anul trecut, din vară, care și ei se termină în două luni și sunt un pic îngrozit, nu mai dorm noaptea, evident, am făcut și petiții, am semnat tot ce trebuie”, a declarat Mihai Trăistariu, pentru Antena Stars.

Mihai Trăistariu, la un pas de faliment

Ultima speranță a artistului este o școală de muzică pe care a deschis-o de câteva zile. Din păcate, lucrurile se mișcă mai lent, pentru că oamenii nu vor să-și asume riscuri în această perioadă.

Am această școală de muzică pe care am deschis-o odată cu școlile, dar lumea stă în rezerve și până o să se miște lucrurile, ca să pot câștiga ceva, stau cu banii din bancă câștigați anul trecut din turism”, a spus cântărețul.

Câți bani mai are în cont

Foarte sincer din fire, Mihai nu s-a sfiit să spună suma pe care o are în bancă în acest moment. Poate părea greu de crezut, dar artistul susține că are doar 4000 de lei în cont și așteaptă o minune.

Eu în clipa asta mai am undeva la 4000 de lei în bancă, mă uit la ei și zic, stai să vedem că poate e o chestie de câteva zile, săptămâni. Aștept miracole!”, a dezvăluit acesta.

În articolul
Mihai Trăistariu este în pragul falimentului. Artistul mai are resurse pentru două luni: „Trăiesc din banii de anul trecut”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Explozie puternică într-un bloc din Chitila. Doi oameni au ajuns la spital cu arsuri, iar alți 40 au fost evacuați
  • Explozia ar fi avut loc ca urmare a unei pierderi de gaze
  • Doi oameni au ajuns la spital cu arsuri
Emisiuni TV
După o nouă victorie în jocul pentru recompensă, Faimoșii luptă diseară cu Războinicii pentru imunitatea săptămânii, la Survivor!
  • Diseară, o nouă ediție Survivor
  • Faimoșii și Războinicii luptă pentru imunitatea săptămânii
Stiri internationale
Ceremonia de deschidere JO de iarnă 2026. Cum au arătat sportivii români. Mariah Carey a cântat la Milano
  • Jocurile Olimpice de iarnă au început oficial aseară
  • Mariah Carey și Andrea Bocelii au cântat la Milano
Stiri internationale
Presa internațională susține că iubitul lui Kylie Jenner ar fi înșelat-o cu o româncă. Despre cine este vorba
  • Iubitul lui Kylie Jenner, surprins alături de o româncă
  • Se zvonește că ar fi vorba de o nouă idilă
Showbiz intern
Un nou scandal în showbiz! Alex Bodi, declarații tranșante la adresa lui Meko: „Toată viața ai stat în milogeală”. De la ce a pornit totul
  • Alex Bodi, declarații tranșante la adresa lui Meko
  • Afaceristul a răbufnit
Emisiuni TV
Situația a scăpat de sub control la Survivor! Nicu Grigore și Kaan l-au atacat pe CAV: ”Nu mă împinge, ia mâna de pe mine”
  • Nicu Grigore s-a certat cu CAV
  • Afirmațiile acestuia conform cărora ar fi nevoie de un lider l-au enervat pe concurent
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
La 24 de ani, Grațiela își caută job de 6 luni: 300 de aplicări, 10 interviuri, aproape niciun răspuns
recomandare pe as.ro
El e românul care a făcut o avere pe bursă! A câştigat şi de peste 85 de ori suma investită. Câţi bani are acum
Romania TV
Nicușor Dan i-a concediat AZI. Undă de șoc la nivel înalt! Sunt schimbări MAJORE
Romania TV
Medic de 33 de ani, găsit mort în cabinet. Alin s-a sinucis după ce a ajuns la spital. Era căsătorit și avea un băiețel. Soția sa este tot medic. BOALA de care suferea!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Vremea se răceşte din nou. Avem weekend de iarnă: România, pe ‘câmpul de luptă’ dintre două mase de aer diferite
recomandare pe playtech.ro
Ce nu are voie să facă un controlor STB: de multe ori încalcă legea fără să ai habar. De ce nu te poate bloca sau legitima cu forţa
recomandare pe redactia.ro
Doamne, dramatic ce se intampla cu Fulgy al Clejanilor... Ultima ora
recomandare pe redactia.ro
Doamne, dramatic ce se intampla cu Fulgy al Clejanilor... Ultima ora
recomandare pe Ciao.ro
Horoscop 2026 cu Marian Golea. Patru zodii renasc și își schimbă destinul. Previziuni complete pentru toate semnele zodiacale
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe bzi.ro
Cum arată casa lui Gino Iorgulescu. Vila în care a copilărit Mario Iorgulescu este un adevărat muzeu privat
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă cu adevărat un zbor low-cost. Taxele suplimentare pot dubla prețul biletului
recomandare pe dailybusiness.ro
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
recomandare pe Jurnalul.ro
4 zodii își vor atinge toate obiectivele în 2026
recomandare pe a1.ro
Cadoul în valoare de 18.000 de euro pe care Sandra Izbașa i l-a oferit lui Răzvan Bănică. Cum arată obiectul de lux