Live acum Summer Star
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Emisiuni TV » Trei concurenți de la Chefi la cuțite au avut farfurii asemănătoare. Ce au spus jurații despre preparatele lor: „Te-a jucat mental” / VIDEO

Trei concurenți de la Chefi la cuțite au avut farfurii asemănătoare. Ce au spus jurații despre preparatele lor: „Te-a jucat mental” / VIDEO

De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 10.05.2023 la 22:18 Actualizat pe 10.05.2023 la 22:18

În ediția din această seară, concurenții au avut de gătit o salată caldă, probă care i-a pus în dificultate pe cei mai mulți. Cu toate că, inițial, au spus că este imposibil să dea greș cu această farfurie, se pare că trei dintre ei s-au „inspirat” unii de la alții, iar chefii au observat.

Trei concurenți de la Chefi la cuțite au avut farfurii asemănătoare

Captură Video - Antena 1

De-a lungul probei, jurații s-au plimbat printre concurenți, iar după ce au trecut cele 60 de minute, a venit momentul jurizării. Nu mică le-a fost mirarea atunci când au văzut că trei dintre concurenți au farfurii identice.

Trei concurenți de la Chefi la cuțite au avut farfurii asemănătoare

Cu toate că au avut de gătit același preparat, cei trei chefi nu s-au așteptat să vadă că trei dintre farfurii erau la fel. Chef Florin Dumitrescu nu a trecut cu vederea acest lucru și a observat că au aceleași ingrediente în farfurie, lucru pe care juratul l-a criticat.

„Știți cum e la școală, în ultima bancă? Așa și aici. Zici că jucau avionașele, efectiv, asta au făcut. Toți trei. E la fel. Faptul că voi poate nu ați făcut în aceeași tigaie, dar te-a jucat mental. Și crede-mă că a intrat în mintea ta și te-a pus să faci exact farfuria lui. Îmi pare rău pentru tine”, a spus chef Florin Dumitrescu.

Chef Florin Dumitrescu: „A scăzut un pic nivelul față de grupa 2”

Nici ceilalți chefi nu au fost încântați de acest lucru, mai ales că proba presupunea ca fiecare dintre ei să vină cu propria viziune asupra preparatului.

„Au copiat în ultima bancă. Mult, mult rău. A scăzut un pic nivelul față de grupa 2”, a mai spus chef Florin Dumitrescu.

Pe de altă parte, chef Cătălin Scărlătescu a spus că a pus ochii deja pe câțiva dintre concurenții din această serie, în condițiile în care colegul său, Florin Dumitrescu, nu a fost la fel de încântat de preparate.

„Se vede clar că toți și-au dat silința, s-au străduit. Majoritatea dintre ei își doresc în echipă, ceea ce e bine, pentru că o să avem o concurență acerbă acolo, la nominalizări”, a completat chef Cătălin Scărlătescu.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Trei concurenți de la Chefi la cuțite au avut farfurii asemănătoare. Ce au spus jurații despre preparatele lor: „Te-a jucat mental” / VIDEO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Imaginile dezastrului în Mamaia! Cum arată clubul Bellagio, după ce a fost mistuit de flăcări | VIDEO
  • Cum arată clubul Bellagio, după ce a ars din temelii
  • Incendiul a distrus clădirea din Mamaia
Showbiz intern
Cum a surprins-o Roberto Tudor pe Betty Salam! Fiica lui Florin Salam are parte de toată atenția, după divorț | FOTO
  • Betty Salam a avut parte de o surpriză romantică
  • Artista și-a împărtășit bucuria cu fanii
Showbiz intern
Cum reacționează Cabiria Morgenstern la hate-ul din online. Fiica Maiei Morgenstern a fost criticată și jignită în ziua în care a anunțat că e însărcinată | FOTO
  • Cabiria Morgenstern, criticată dur în ziua în care a anunțat că e însărcinată
  • Cum a reacționat fiica Maiei Morgenstern
Stiri interne
Ce spune tânăra din Timișoara hărțuită de propriul tată, după ce bărbatul a fost reținut. A petrecut zeci de ore la secția de poliție
  • Karina Pușcaș a stat zeci de ore în secția de poliție, după ce tatăl său a fost reținut
  • Ce se va întâmpla cu bărbatul
Stiri interne
Criminalul din Mureș, de negăsit după o lună de căutări. Anchetatorii spun că Emil Gânj ar avea o inteligență peste medie
  • Emil Gânj, autorul crimei din Mureș, dispărut fără urmă
  • E căutat de o lună de autorități
Emisiuni TV
Chef Alexandru Sautner l-a vizitat pe Chef Richard Abou Zaki la Porto San Giorgio, înainte de întâlnirea din acest weekend, de la Festivalul Summer Well
  • Chef Alexandru Sautner, concediu în familie
  • Juratul de la Chefi la cuțite și-a petrecut vacanța în Italia
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
25.000 de oameni la catafalcul Regelui Mihai şi 1.000 la Ion Iliescu. Explicaţia unui istoric
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii, dezvăluiri şocante! Ce s-a întâmplat în biroul său: “Nu e bine să mă apuc acum să vorbesc”
Romania TV
Vine AUSTERITATEA II. Ce măsuri drastice conţine noul pachet pregătit de guvern pentru români
Romania TV
Bogdan de la Ploiești, dezvăluiri cutremurătoare despre problemele pe care le are cu copiii lui, ”Mi-a rupt sufletul în mine!”
recomandare pe antena3.ro
În Iași, cineva a sunat la Poliție când a văzut ce făceau doi tineri în parcare: „Dragostea e frumoasă, dar păstrați-o pentru acasă”
recomandare pe antena3.ro
De ce nu a participat Nicușor Dan la funeraliile lui Ion Iliescu? Surse: El a stat în biroul din Palatul Cotroceni
recomandare pe antena3.ro
O vedetă TV s-a despărțit de iubitul fotomodel italian pentru că așa i-a spus Inteligența Artificială
recomandare pe playtech.ro
Nina Iliescu, în stare gravă! Soţia fostului preşedinte a primit vestea tristă a momentului de la cine nu se aştepta
recomandare pe playtech.ro
Femeia cunoscută care a făcut un gest superb în fața sicriului lui Iliescu! Emil Constantinescu a uimit cu reacţia de la Palatul Cotroceni
recomandare pe redactia.ro
VIDEO Gafă uluitoare la o televiziune în timpul funeraliilor lui Ion Iliescu.  "Am văzut cum a fost așezat sicriul cu trupul neînsuflețit al președintelui Nicușor Dan”
recomandare pe redactia.ro
Gestul făcut de Emil Constantinescu la Cotroceni lângă sicriul lui Ion Iliescu
recomandare pe Ciao.ro
Cine este 'copilul secret' al lui Ion Iliescu! El moștenește toate bunurile
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția prezentatoarei TV, care are un iubit cu 11 ani mai tânăr, după ce a fost acuzată că e „vulgară”
recomandare pe bzi.ro
Medicul care a încercat să-l salveze pe Felix Baumgartner rupe tăcerea. „S-a prăbușit ca o rachetă”
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe dailybusiness.ro
Carmen Harra aduce explicații halucinante despre Iliescu: „ Cifra 9 i-a definit viața”
recomandare pe dailybusiness.ro
Grecia, destinația preferată a românilor pentru vacanța de vară. Majoritatea merg cu mașina personală
recomandare pe Jurnalul.ro
Portalul Leului din 8 August deschide poarta miracolelor pentru fiecare zodie: Află ce binecuvântări îți aduce acest eveniment cosmic
recomandare pe a1.ro
Povestea cutremurătoare de viață a doamnei Cristiana de la Mireasa. Și-a pierdut fiul anul acesta și se luptă cu o boală cruntă. De ce a decis să poarte o perucă: „Dacă mă vedeți noaptea cu un baticuț pe cap…”