Live acum Mireasa. Capriciile iubirii
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Ce legătură are fostul iubit al Cristinei Pucean cu manelistul Costel Biju și familia lui Emi Pian: „Întrebați-l pe acest om”

Ce legătură are fostul iubit al Cristinei Pucean cu manelistul Costel Biju și familia lui Emi Pian: „Întrebați-l pe acest om”

De Redactia Spynews.ro.
Publicat pe 24.06.2024 la 16:47 Actualizat pe 24.06.2024 la 20:45

Fostul iubit al Cristinei Pucean a revenit cu noi dezvăluiri neașteptate în mediul online, asta după ce în urmă cu câteva zile, Cornel spunea că trece printr-o perioadă complicată, dar chiar și așa, nu se lasă până nu își recuperează banii. Bărbatul susține că nu își dorește să se afirme, căci deja era cunoscut dinainte de a fi împreună cu dansatoarea, printre persoanele apropiate numărându-se Costel Biju și familia regretatului Emi Pian.

Fostul iubit al Cristinei Pucean neagă că își dorește celebritate pe spatele dansatoarei sau al li Bogdan de la Ploiești

spynews.ro

Fostul iubit al Cristinei Pucean spune că nu se lasă până când nu își recuperează banii. Cornel susține în continuare că a fost păcălit de dansatoare și spune că își dorește cu orice preț să își primească suma pe care o tot așteaptă de doi ani și nu pentru că nu s-ar descurca din punct de vedere financiar, ci pentru că vrea să se facă dreptate.

Bărbatul spune că era deja cunoscut înainte de a face publice dezvăluiri incendiare despre relația cu dansatoarea, asta după ce a fost acuzat că își dorește celebritate pe spatele ei și al lui Bogdan de la Ploiești.

Ce legătură are fostul iubit al Cristinei Pucean cu manelistul Costel Biju și familia lui Emi Pian

Încă de cum a apărut în mediul online cu detalii despre ce s-a întâmplat între el și Cristina Pucean, internauții l-au acuzat pe Cornel că vrea să devină cunoscut. Bărbatul spune că nu își dorește să se afirme pentru că banii nu erau o problemă pentru el nici înainte, așa că, pentru a dovedi că nu o duce rău financiar a povestit un episod cel puțin neașteptat.

Cornel i-a organizat o petrecere de ziua unuia dintre câinii lui, petrecere la care a fost invitat Costel Biju. Bărbatul mai spune că manelistul este unul dintre oamenii lui apropiați pe care l-a cunoscut prin intermediul lui Emi Pian, ucis în vara lui 2020, iar în prezent se înțelege la fel de bine cu familia interlopului.

Fostul iubit al Cristinei Pucean a mai povestit că nu s-a uitat la bani atunci când i-a organizat petrecerea de ziua unuia dintre câini, căci susține că a investit în jur de 15.000 de euro.

„Întrebați-l pe Costel Biju care este un lăutar, un om cunoscut, un băiat consacrat. Întrebați-l că eu făceam și ziua la câine, m-ați înțeles? Am făcut ziua la câini, la unul din câinii mei, unde a fost Costel Biju invitat să cânte. Mi l-a adus prietenul meu regretat Emi Pian, Dumnezeu să îl ierte, care e fratele și familia mea și l-a adus să cânte la ziua câinelui meu. Întrebați-l pe acest om. Am investit în ziua câinelui meu peste vreo 15.000-16.000 de euro, deci, nu e vorba de bani, e vorba de orgoliul meu și de durerea mea care alții nu poate să își bată așa joc de oricine. Puteți să îl întrebați pe Costel Biju și spune că: „Da, am cântat la ziua câinelului lui Cornel”, unde au fost peste 50-100 de persoane invitate”, a spus Cornel, într-un videoclip distribuit pe Facebook.

Cornel vrea să doneze o parte din bani dacă îi va recupera

Tot pe Facebook, Cornel a mai povestit că dacă își va recupera banii, își dorește să doneze cel puțin 10.000 de euro unei case de copii din Râmnicu Vâlcea. Bărbatul îi ajuta regulat pe cei de la centrul din Băbeni și vrea să facă, din nou, un astfel de gest pentru ei.

„Atâta vreau, în cazul în care se iau banii, măcar 10.000 de euro vreau să îi donez unei case de copii din Râmnicu Vâlcea, și anume casei de copii de la Băbeni, unde țineam 90 de copii. Nu vreau să mă laud cum fac ei, ca să nu plătească impozite se duc și fac, cum se spune, un gest de caritate. Din propria mea inimă mergeam la acei copii, sunt 90 de copii, de la copii mici până la copii mari. Bolnavi, handicapați, cu probleme, m-ați înțeles…. Mă știam cu directorul acolo și le duceam mașini de mâncare, le duceam periodic. De patru luni de zile, cinci, de când sunt aici, (...), acei copii nu prea au mai fost căutați din partea mea și a familiei mele (...) O parte aș vrea să se ducă la ei”, a mai spus Cornel, pe Facebook.

În același timp, Cornel a făcut referire și la Bogdan de la Ploiești, care, de mai multe ori, s-a afișat pe Instagram atunci când ajuta copiii nevoiași. Cornel spune că nu face astfel de gesturi de ochii lumii, ci empatizează cu cei mai puțin norocoși.

Va afla pe 9 iulie dacă va rămâne sau nu în libertate

În urmă cu câteva zile, Cornel spunea că nu trece prin cea mai bună perioadă, căci are mai multe procese, iar unul dintre ele are loc pe 9 iulie, atunci când va afla dacă va rămâne sau nu în libertate. Bărbatul spunea că se pregătește pentru orice și chiar dacă va fi închis, nu se va opri din a face dezvăluiri despre Cristina Pucean, căci această „sarcină” le va reveni finilor lui.

Vă reamintim că totul a pornit atunci când fostul iubit al dansatoarei a făcut mai multe dezvăluiri în mediul online despre cum ar fi fost păcălit de Cristina Pucean în perioada în care formau un cuplu. Bărbatul spune că nu și-a recuperat banii nici după doi ani de promisiuni și susține că blondina ar fi avut inclusiv sprijin din partea lui Bogdan de la Ploiești, cel care s-ar fi ocupat ca iubita lui să fie protejată de niște interlopi.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Ce legătură are fostul iubit al Cristinei Pucean cu manelistul Costel Biju și familia lui Emi Pian: „Întrebați-l pe acest om”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Noi imagini cu suspectul crimei din Mureș! Bărbatul a fost filmat cu toporișca în rucsac, chiar înainte să-și ucidă iubita. Emil Gânj este căutat și acum de polițiști | FOTO
  • Suspectul crimei din Mureș, surprins cu toporișca în rucsac
  •  Emil Gânj este căutat și acum de polițiști 
Showbiz intern
Gabriela Cristea și Tavi Clonda, vacanță pe litoralul românesc. Cum arată vedeta în costum de baie: „Ce dor îmi era” | FOTO
  • Gabriela Cristea și Tavi Clonda, vacanță pe litoralul românesc
  • Cum arată vedeta în costum de baie
Stiri interne
Caz de antrax în România, la Matei Balș. Un tânăr de 20 de ani e internat, mama bărbatului a murit, iar tatăl acestuia are simptome
  • Alertă sanitară: Tânăr de 20 de ani internat cu antrax la Matei Balș
  • Mama lui a murit, iar tatăl prezintă simptomele bolii
Showbiz intern
Mario Fresh, ipostază incendiară cu iubita lui. Cum a surprins-o pe tânăra care i-a furat inima | FOTO
  • Mario Fresh, ipostază incendiară cu iubita lui
  • Cum a surprins-o pe tânăra care i-a furat inima
Emisiuni TV
Rețetă de tacos cu carne de vită și cheddar, de la Meniu de vedetă. Cum gătește chef Horia Manea acest preparat gustos
  • Rețetă de tacos cu carne de vită și cheddar
  • Chef Horia Manea a gătit un preparat gustos
Showbiz intern
Andra Volos, replică acidă după ce a fost criticată pentru cum își crește fetița. Ce a scos-o din sărite pe soția lui Robert Lele
  • Andra Volos, replică acidă după ce a fost criticată pentru cum își crește fetița
  • Ce a enervat-o pe soția lui Robert Lele
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Trucul prin care putem face răcoare în locuinţă, fără aer condiţionat
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii dă din casă! Ce i-a făcut propria nevastă. Dieta secretă care l-a ajutat enorm
Romania TV
Vlăduța Lupău este în culmea fericirii! Cât de frumos a dat vestea! Fanii au sărit imediat să o felicite!
Romania TV
Cum pot românii să obțină ajutorul pentru energie de la Guvern. Câți bani pot primi pe lună și ce pași trebuie să urmeze
recomandare pe antena3.ro
O femeie cu un copil de 2 ani spune cum e să locuiești pe un vas de croazieră, cu totul gratuit. Există, totuși, un dezavantaj
recomandare pe antena3.ro
Furie în Bulgaria din cauza panterei negre. Oamenii spun că au pierdut bani din cauza ei și cer despăgubiri
recomandare pe antena3.ro
Mireasă din Vâlcea bătută de mire la nuntă, pentru că a supărat-o pe mama soacră. Ea a fost dusă la spital, el a continuat petrecerea
recomandare pe playtech.ro
Cea mai frumoasă plajă din Europa se află în Grecia. Puţini români ştiu de ea, panorama dramatică te cucereşte pe loc
recomandare pe playtech.ro
Cum şi cât se udă trandafirii din grădină când e caniculă. Detaliul care distruge bobocii
recomandare pe redactia.ro
Cine este tânăra ucisă de fostul iubit după ce i-a incendiat casa. Victima a fost rapită și în februarie de ucigaș
recomandare pe redactia.ro
Se schimbă școala românească din temelii. Părinții riscă și închisoarea dacă nu respectă acest lucru.
recomandare pe Ciao.ro
A murit cea mai iubită actriță de la Bollywood! Ochii ei i-au înnebunit și pe români
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV care întoarce toate privirile la 34 de ani e fericită, după ce iubitul cu 11 ani mai mic decât ea a semnat contractul vieții
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
recomandare pe dailybusiness.ro
De ce mamele aflate în concediu maternal trebuie să plătească CASS. Premierul Ilie Bolojan: „Nu ne mai putem permite să fim o țară de excepții”
recomandare pe dailybusiness.ro
Pensii 2025. Cu cât vor scădea pensiile de peste 3000 de lei, de la 1 august, după taxarea CASS
recomandare pe Jurnalul.ro
Bani, dragoste? Iată cea mai norocoasă zi a lunii iulie 2025 pentru fiecare zodie
recomandare pe a1.ro
Artist celebru din România a sărit la bătaie în timpul concertului său. Ce s-a întâmplat între el și un fan