Live acum Acces Direct
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Dana Roba, amenințată din închisoare de către soțul care aproape a omorât-o! Ce i-a transmis Daniel Balaciu de după gratii. Declarații exclusive!

Dana Roba, amenințată din închisoare de către soțul care aproape a omorât-o! Ce i-a transmis Daniel Balaciu de după gratii. Declarații exclusive!

De Razvan Paltin.
Publicat pe 04.01.2024 la 23:36 Actualizat pe 04.01.2024 la 23:36

După ce a fost mai mult moartă decât vie, bătută cu bestialitate de către soțul ei, Dana Roba e în continuare amenințată de către bărbatul care a vrut să o ucidă. Vedeta face declarații exclusive pentru Spynews.ro despre ceea ce îi transmite Daniel Balaciu din închisoare. Mai mult de atât, vedeta ne spune motivele pentru care nu poate să se căsătorească cu actualul iubit.

În urmă cu jumătate de an, viața Danei Roba a fost pe punctul de a se încheia brusc, asta după ce vedeta a fost bătută cu bestialitate cu un ciocan în cap de către soțul ei. Ea a ajuns la spital mai mult moartă decât vie, iar medicii nu îi dădeau prea multe șanse de supraviețuire.

Dumnezeu însă a făcut o minune pentru ea, iar astăzi Dana Roba se poate bucura din nou de fetițele sale, poate să lucreze și să facă bani pentru ele, dar poate să și iubească, căci Beni, noul ei partener, a făcut-o să se îndrăgostească din nou, după ce a scăpat din mâinile bărbatului care a vrut-o moartă.

Din închisoare, Dana Roba este amenințată de către soțul ei! Ce i-a transmis Daniel Balaciu

Vedeta ne-a spus, în exclusivitate pentru Spynews.ro, că deși acum pare că are liniște, Daniel Balaciu încă îi transmite amenințări din pușcărie. Ea susține că de Crăciun, prin intemediul fetițelor sale, aflate la fosta ei soacră, a aflat că soțul ei i-a transmis că atunci când va ieși din arest o s-o dea afară din casă. Totodată, a avut numai cuvinte urâte la adresa Danei Roba, dar și a lui Beniamin, noul ei iubit.

”De Crăciun am dus fetițele la soacra mea că plângea că ce sărbători sunt astea când fiul ei e la pârnaie, i-am zis că îi las fetițele la ea dacă vrea. Le-am lăsat trei ore și după m-am dus să le iau să le ducem la colindat. Mi-au zis fetițele că a a sunat ”dânsul”, că așa îi zic fetițele lui (n.r. tatălui lor), și că a zis că Beni e țigan, că el o să ne scoată afară din casă pe toți, că e gras și urât, că nu o să te ierte niciodată și că din cauza ta el e la pușcărie. El mă amenință pe mine din penitenciar, întâi să se scoată pe el din pușcărie, după să mă scoată pe mine din casă”, a spus Dana Roba, pentru Spynews.ro.

Vedeta spune că e foarte surprinsă că fratele lui Daniel Balaciu, aflat în Germania, nu s-a băgat ca martor în proces, deși Daniel Balaciu spunea că se putea baza oricând pe el. Dana Roba susține că fratele lui și-a dat seama că situația e foarte gravă și că într-adevăr Daniel Balaciu a greșit foarte mult și trebuie să-și ispășească pedeapsa.

”Sunt foarte surprinsă că fratele lui din Germania pe care el se baza și jura, el nu s-a băgat ca martor. Putea să se bage, să zică, să mintă, să invoce orice, dar nu s-a băgat, pentru că e realist și normal la cap și și-a dat seama că fratiso a avut o problemă mintală”, ne-a mai zis ea.

Dana Roba mai spune că în perioada pandemiei, soțul ei și soacra ei au fost la un pas de moarte, fiind infectați cu COVID-19. Atunci ea a trecut prin clipe grele și s-a rugat zi și noapte ca Dumnezeu să nu-l ia la el pe Daniel Balaciu, însă vedeta regretă acum că s-a rugat pentru viața sa, iar el, la rândul lui, a vrut-o moartă.

”În urmă cu doi ani jumătate eu mă rugam la Dumnezeu și plângeam ca Daniel să nu moară, el s-a zbătut între viață și moarte, a avut COVID, el împreună cu mama lui, amândoi au avut, erau foarte grav, soacra mea un an de zile a avut probleme cu respirația. Chiar și el îmi zicea că se simțea rău de la COVID. Regret că m-am rugat pentru el să nu moară pentru că eram eu să mor în mâinile lui. Dar înainte ca el să aibă COVID, exact înainte cu o lună avusesem visul acela cu dezlegarea trompelor și atunci el m-a înjurat foarte rău, dar l-am iertat, am zis că a avut o moment de cădere și nu știu ce. De atunci a început chinul pentru mine, calvarul vieții mele, dar n-am crezut că omul ăsta îmi va face așa ceva. Vreau doar să rămână la penitenciar mult și bine. Vreau ca justiția să-și facă treaba și să-l țină acolo cât mai mult, până să învață minte”, a mai zis ea.

Nu poate să se căsătorească cu Beni

Din păcate, Dana Roba și iubitul ei nu pot să se căsătorească momentan, căci acesta era planul vedetei pentru 2024. Ea ne spune că avocatul a anunțat-o că procesul de divorț dintre ea și Daniel Balaciu nu se va termina în acest an și se va lungi, drept urmare nici ea nu poate să se recăsătorească cu bărbatul care îi e alături și pe care îl iubește.

”Planul meu era să fiu divorțată și să mă căsătoresc cu Beni, să mă recăsătoresc pentru a doua oară, dar din păcate ieri am fost la avocat, iar avocatul mi-a spus că cu siguranță nu se va termina procesul de divorț anul acesta. Cel de condamnare a lui va fi mai rapid decât cel de divorț. Astea erau planurile mele și chiar îmi doream să se întâmple asta, dar poate că cine știe, poate se vor schimba lucrurile și se vor grăbi. Oricum, când mi-a citit despre martorii lui nu mi-a venit să cred, e fratele lui, cumnata și un fin de-al părinților lor”, ne-a mai spus Dana Roba.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Dana Roba, amenințată din închisoare de către soțul care aproape a omorât-o! Ce i-a transmis Daniel Balaciu de după gratii. Declarații exclusive!
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Fiica cea mare a Alinei Sorescu și a lui Alexandru Ciucu a împlinit 12 ani! Cum a sărbătorit-o artista pe Carolina
  • Carolina, fiica cea mare a Alinei Sorescu și a lui Alexandru Ciucu, a împlinit 12 ani
  • Cum a sărbătorit-o artista
Stiri interne
Incident grav în Harghita! Doi copii au căzut de la balconul unei pensiuni
  • Un incident grav a avut loc în Harghita
  • Doi copii au fost grav răniți, după ce au căzut de la balconul unei pensiuni
Showbiz intern
Ce are în comun Alex Bodi cu milionarul pe care se bat Iuliana Beregoi și Andreea Bostănică. Au fost considerați rivali
  • Alex Bodi și milionnarul controversat din Dubai au fost rivali
  • Cu ce femeie din trecutul afaceristului a avut o relație
Showbiz intern
Gabriela și Dani Oțil se mută în casă nouă! De ce au luat această decizie: ”Am emoții”
  • Gabriela și Dani Oțil au început procesul de mutare
  • De ce au luat această decizie
Showbiz intern
De ce nu îl arată Ioana Grama pe iubitul din Dubai. Relația lor a devenit din ce în ce mai serioasă
  • De ce nu dezvăluie Ioana Grama identitatea iubitului ei
  • Nu există nicio imagine cu acesta
Showbiz intern
Ce legătură există, de fapt, între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Se zvonește că ar fi rude
  • Se zvonește că Vanessa și BDLP ar fi rude
  • Ce legătură este între cei doi, de fapt
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Localitatea din România unde troienele au trecut de un metru
recomandare pe as.ro
Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
Romania TV
Suma URIAȘĂ pe care a dat-o Monica Bîrlădeanu pe rochia mini cu care a încins internetul. Un român de rând muncește o lună pe acești bani!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cât trebuie să fie umiditatea în dormitor în timpul iernii: sfaturile experţilor
recomandare pe playtech.ro
Ţurțur sau țurțure? 80% dintre români folosesc forma greşită
recomandare pe redactia.ro
De ce ți se usucă gura noaptea în somn: 8 cauze importante pe care trebuie să le știi
recomandare pe redactia.ro
Cine pierde pensia de urmaș în 2026. Noile reguli lovesc mii de români
recomandare pe Ciao.ro
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
recomandare pe dailybusiness.ro
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o