Live acum Summer Star
Prime time 20:30/ Te cunosc de undeva!
Homepage » Monden » Showbiz intern » Gheorghe Turda, în război deschis cu fosta lui iubită, pe care o acuză de falsitate! Nicoleta Voicu a răbufnit: „Cum de-l mai rabdă Dumnezeu?”

Gheorghe Turda, în război deschis cu fosta lui iubită, pe care o acuză de falsitate! Nicoleta Voicu a răbufnit: „Cum de-l mai rabdă Dumnezeu?”

Publicat pe 25.01.2021 la 09:25 Actualizat pe 25.01.2021 la 10:23

Gheroghe Turda și-a dorit să aibă parte de iubire, însă acum se află în plin război cu fosta lui parteneră, Nicoleta Voicu. Cei doi și-au arucat acuze grave, și nu contenesc din a-și trimite săgeți usturătoare, deși lumea credea că se află chiar la un pas de căsătorie.

Gheorghe Turda, purtând costum popular

arhiva

Gheorghe Turda este unul dintre cei mai longevivi și apreciați artișit de muzică populară din România. La vârsta de 72 de ani, cântărețul și-a dorit să aibă alături de el o femeie care să îl iubească sincer și lângă care să simtă că își trăiește a doua tinerețe. Din păcate, nu a reușit să face acest lucru cu nici o iubită a lui, cu atât mai puțin cu Nicoleta Voicu, pe care o acuză de lucruri de-a dreptul scandaloase.

În cadrul emisiunii „Acces de Weekend”, maestrul a declarat că artista a dorit să îi fie concubină doar datorită numelui său și a banilor pe care îi deține de pe urma carierei de zeci de ani. Sătul ca femeile să se folosească de numele și averea lui, Gheorghe Turda a îndreptat acuze dure spre colega lui de breaslă, cu care s-a iubit o bună perioadă.

„Două încercări am avut în dragoste, acum nu mai am încredere în femei, pentru că întotdeauna aparențele înșeală. Mă deranjează și le interzic categoric să se mai folosească de numele meu pe unde merg. Se folosesc toate de numele meu ca să devină vedete. De 10-11 luni, eu nu mai am nici o relație cu cea de-a doua iubită. Nu am pus prea tare suflet când ne-am despărțit, pentru că am știut că a stat cu mine din interes, pentru faimă. Cea de-a doua chiar îmi scotea ochii că ea era dintr-o familie înstărită”, a declarat Gheroghe Turda, la Antena 1.

Gheorghe Turda, în război deschis cu fosta iubită, Nicoleta Voicu

Indignată de spusele fostului său partener, Nicoleta Voicu a postat pe pagina ei de socalizare un mesaj acid pentru fostul său iubit, în care susține, printre altele, că ar fi jignit mari nume ale folclorului românesc, tot din cauza succesului care i sar fi urcat la cap în toți acești ani.

„Am ascultat inepțiile acestui om, a întrecut orice limită a bunului simț. Doamne, cum de-l mai rabdă Dumnezeu pe acest om?! Cum poți să-mi jignești familia în halul asta?! Nu ți-e rușine obrazului, fiindcă ai fost în casa părinților mei, ai fost tratat omenește și dumnezeiește?! Toata viața ai verificat viețile altora și ai găsit doar răul, binele nu e pentru tine, omule! Ești obișnuit ca lumea să nu sufle în fața ta și să fii lăsat să arunci cu noroi în obrazul tuturor și nimeni să nu zică nimic” a scris artista pe Facebook.

Gheorghe Turda și Nicoleta Voicu au avut o relație cu scântei, timp de mai mult de doi ani. Formau un cuplu atât pe scenă, cât și în viața reală, mai ales că amândoi trecuseră prin momente grele înainte de a-și reface viețile. Diferența de vârstă de 23 de ani nu a fost un impediment pentru cântăreți, ba chiar locuiau împreună și se credea că se vor și căsători curând.

În luna ianuarie a anului 2019, cei doi au anunțat public că povestea lor de iubire s-a sfârșit, însă nu prea amical. În luna iulie a anului trecut, interpretul de muzică poplară și-a chemat fosta parteneră la tribunal, supărat din cauza afirmațiilor făcute de aceasta referitor la relațiile lor intime.

„Da i-am făcut plângere, pentru că nu se potolește! E a doua notificare pe care i-o adresez, iar dacă nu se potolește, ne vedem la tribunal. Sunt niște relații care au fost între doi parteneri. Nu mai merge treaba, nu mai merge, la revedere. Comentează și niște intimități din familie și de copiii mei și de nepoții mei. Nu se face așa ceva”, a spus atunici Gheorghe Turda, la Antena Stars.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Gheorghe Turda, în război deschis cu fosta lui iubită, pe care o acuză de falsitate! Nicoleta Voicu a răbufnit: „Cum de-l mai rabdă Dumnezeu?”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Cornelia și Lupu Rednic, declarații despre căsnicie: „Ne-am căsătorit să fim liberi, nu supus unul altuia”. Secretul relației lor de 30 de ani
  • Cornelia și Lupu Rednic sunt căsătoriți de 32 de ani
  • Secretul căsniciei lor de durată
Showbiz intern
Cristina Cioran a ajuns la spital cu fiul ei! Cu ce probleme de sănătate se confruntă Max
  • Cristina Cioran, de urgență la spital cu fiul ei
  • Ce se întâmplă cu Max
Emisiuni TV
Seară plină de surprize la Insula Iubirii, într-o ediție lider absolut de audiență! Diseară, se împart ghirlandele pentru date-uri, iar atmosfera se încinge în vile
  • Diseară, o nouă ediție Insula iubirii
  • Se vor împărți ghirlandele pentru date-uri
Emisiuni TV
Raluca Moianu, primele declarații despre nunta fiicei ei. Mara și Virgil Boglea s-au căsătorit religios în Italia și se văd părinți din nou
  • Fiica Ralucăi Moianu și soțul ei s-au căsătorit religios în Italia
  • Fosta prezentatoare TV, declarații despre nunta Marei
Emisiuni TV
Bursucu’ a recunoscut că a fost bolnav de gelozie! Prezentatorul a ajuns la psiholog. Dezvăluirile pe care nu le-a mai făcut până acum despre căsnicia cu Andreea
  • Bursucu’ și soția lui sunt împreună de 15 ani
  • Prezentatorul a recunoscut că era bolnav de gelozie și a mers la psiholog
Beauty & Lifestyle
(P) Cât de des se recomandă perfuziile cu vitamina C și cum se stabilește doza potrivită?
  • De ce să alegi perfuziile cu vitamina C și ce efecte pot avea
  • Cât de des sunt recomandate
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Un livrator indian a arătat cât a câştigat doar luna trecută. E aproape dublu faţă de salariul mediu
recomandare pe as.ro
Doar casa e 15 milioane de euro! Detalii incredibile despre averea românului care i-a cucerit pe arabi
Romania TV
Ada Galeș are cancer. Celebra actriță a fost operată: Încerc să îmi acopăr gaura dintre nas și gură pe care o am. Am ochii în lacrimi și mi-e frică
Romania TV
Incendiu violent la mall, peste 60 de persoane au murit. Imagini terribile de la locul tragediei FOTO şi VIDEO
recomandare pe antena3.ro
Ce bacşis a lăsat Jeff Bezos la hotelul de 5 stele de la Veneţia, după nunta anului cu Lauren Sanchez
recomandare pe antena3.ro
Crima din Mureș. Cea mai recentă fotografie a lui Emil Gânj, care e căutat de zece zile. Cum arată el acum
recomandare pe antena3.ro
Angajaţii din Guvern dezvăluie: Între 21.000 și 30.000 de lei costă în fiecare lună doar deplasarea unui demnitar
recomandare pe playtech.ro
Semnul făcut de Elena Udrea la ieşirea din penitenciar analizat abia acum! Mesajul este clar, nu este prima oară când face asta
recomandare pe playtech.ro
Nu a făcut infarct! Greşeala fatală a lui Felix Baumgartner, de faţă cu Mihaela Rădulescu, în zbor. Nici un începător nu greşeşte aşa
recomandare pe redactia.ro
Cine e Albert NBN, trapperul cu 6 clase care a înjurat România la Beach, Please. Concertul său a scandalizat întreaga țară
recomandare pe redactia.ro
Cine este tânăra ucisă de fostul iubit după ce i-a incendiat casa. Victima a fost rapită și în februarie de ucigaș
recomandare pe Ciao.ro
A murit cea mai iubită actriță de la Bollywood! Ochii ei i-au înnebunit și pe români
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția prezentatoarei TV, care are un iubit cu 11 ani mai tânăr, după ce a fost acuzată că e „vulgară”
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
recomandare pe dailybusiness.ro
Cum să slăbești dacă ai peste 50 de ani. Ce este și cum funcționează dieta inversă
recomandare pe dailybusiness.ro
Justin Timberlake a ajuns azi în România pentru concertul de la Electric Castle. Este însoțit de soția lui, Jessica Biel
recomandare pe Jurnalul.ro
România a pierdut jumătate de miliard de euro de când a interzis vânătoarea. Atacurile urșilor s-au înmulțit
recomandare pe a1.ro
Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea iubitului ei, Felix Baumgartner. Ce mesaj dureros a publicat în mediul online