Live acum Viaţa fără filtru
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Monden » Showbiz intern » Mihai Trăistariu, furat de turiști, pe litoral: ”Au făcut ditamai gaura”

Mihai Trăistariu, furat de turiști, pe litoral: ”Au făcut ditamai gaura”

Publicat pe 23.07.2024 la 14:22 Actualizat pe 23.07.2024 la 14:23

Mihai Trăistariu a dat lovitura cu apartamentele de la malul mării. În exclusivitate pentru Spynews, artistul a dezvăluit care este prețul incredibil cu care închiriază un apartament la malul mării. Și cum afacerea merge ca pe roate, Mihai vrea să își extindă afacerea și în alte zone turistice ale României.

Mihai Trăistariu

instagram.com

Mihai Trăistariu are planuri mari pentru viitor în ceea ce privește domeniul turismului. Cererea este foarte mare, iar artistului îi merge afacerea ca pe roate. Ca în orice domeniu, experiențele neplăcute și-au făcut simțite prezența și în viața interpretului, mai exact niște chiriași buclucași i-au cam dat bătăi de cap. Însă Mihai Trăistariu nu se lasă doborât așa ușor, dimpotrivă, are de gând să își extindă afacerea și în alte zone ale țării.

Mihai Trăistariu, furat de clienți: "Au plecat cu lenjeria și prosoapele"

Artistul deține șase apartamente pe litoral pe care le închiriază în sezonul estival. Mihai Trăistariu s-a ocupat personal de designul interior al apartamentelor, însă au existat unii oameni care nu prea au apreciat efortul său. Asta deoarece Mihai s-a trezit cu diverse obiecte "sustrase" din imobile și chiar cu mobilă distrusă.

"La mine e full, de la 15 iunie până în septembrie e foarte plin, nu mai am nimic liber. În apartamentele mele totul este gândit de mine, probabil și de asta atrag oamenii, toate sunt ideile mele. Am mai multe apartamente, la malul mării, mai exact în Mamaia Nord. Mă bucur mult că merge foarte bine, pe de altă parte am mai avut parte și de necazuri. Mi s-a întâmplat ca unii oameni să plece cu lenjerie, prosoape, scrumiere, uscător de păr. Altădată mi s-a întâmplat ca niște copii să îmi facă praf canapeaua, au sărit pe ea și au făcut ditamai gaura.

Anul acesta, spre exemplu, niște turiști au plecat cu farfuriile la plajă, așa zic ei. Erau patru farfurii și mi-au spus că nu le-au mai găsit în momentul în care s-au întors la cearceaf. Mi s-a părut cam straniu, sincer să fiu, cine fură farfuriile la plajă? Ei s-au dus cu mâncarea la plajă și au spart farfuriile probabil și nu au avut curaj să îmi zică. Se întâmplă tot felul de peripeții, asta este, se întâmplă. Eu îi iert, nu îi pun la plată, la despăgubiri. Tot ce îmi doresc e să mă anunțe, dacă nu mă anunță atunci mă supăr. În urmă cu ceva timp am mai trecut și prin altfel de pățanii. A existat un cuplu care s-a cazat la mine și mi-au propus lucruri mai indecente, era un cuplu de swingeri. Nu am ținut legătura, ei mi-au mai scris și mi-au propus, dar eu nu am avut curajul, mi-e rușine să fac așa ceva", a declarat Mihai Trăistariu pentru Spynews.

Artistul are cel mai bun preț de închiriere din Mamaia

Așa cum vă spuneam, Mihai Trăistariu are o perioadă extrem de aglomerată, iar apartamentele sale sunt deja rezervate pentru toată perioada estivală. Însă prețul pe care îl cere interpretul pentru închirierea unui apartament la malul mării este unul la care puțini se așteptau. Deși multe persoane se plâng de prețurile piperate din Mamaia, Mihai infirmă acest lucru și spune că sumele cerute sunt mai mult decât decente. Întrebat de reporterii Spynews cât cere pentru o noapte în apartamentul cu două camere de pe litoral, cântărețul a fost sincer și direct.

"Eu locuiesc la mare, și știu foarte bine care sunt prețurile în Mamaia. Oamenii mint și umflă prețurile. Eu am fost și în Grecia luna trecută, am fost și în Istanbul, sunt aceleași prețuri. Eu la mine, spre exemplu, dau cu 200 de lei apartamentul în lunile aprilie, mai iunie. Apoi din iulie cresc prețul la 350 de lei. Dar e apartament și vin mai multe persoane și pun câte 50 de lei pe noapte. Să stai cu banii ăștia în Mamaia Nord e foarte ok.

Au acolo și canapea extensibilă, pat matrimonial, bucătărie, terasă. Eu când aud că nu se poate sta în Mamaia din cauza prețurilor, mă mir, pentru că prețurile sunt chiar accesibile. Probabil dacă mergi în locații de fițe, unde șampania e 300 de lei, acolo da, prețurile sunt mari. Dar există locuri unde poți sta foarte bine cu bani puțini, există autoserviri. Prețurile sunt foarte umflate de oameni", a mai spus artistul.

Mihai Trăistariu vrea să-și deschidă pensiuni la munte

Afacerea merge de minune pe litoralul românesc pentru îndrăgitul artist. Conturile îi cresc considerabil, lucru care l-a determinat să își dorească și mai mult. Mai exact, artistul vrea să își deschidă niște pensiuni în Sinaia și Brașov, dar ia în calcul și alte stațiuni din țara noastră, precum Băile Herculane.

"Eu aș vrea să mă extind pe viitor cu afacerea. Îmi merge atât de bine cu apartamentele de pe litoral și mi-au produs mulți bani, încât mi-am mai luat un apartament de lux, de 5 stele, chiar pe malul mării, dar nu este gata încă. Mă bate gândul să îmi fac și o pensiune sau un hotel mai mic, pentru că îmi place ideea de turism, mi-am făcut o clientelă și oamenii au încredere în mine. Mi-aș dori să mă extind chiar și în Herculane, chiar dacă stațiunea e mai părăsită, eu mi-aș dori să investesc într-un hotel sau o pensiune.

Am fost acolo zilele trecute și era foarte aglomerat. Chiar cred că ar funcționa așa ceva. Și nu doar acolo, aș face pensiuni și la Sinaia, la Brașov, chiar aș investi, nu doar la mare ci și la munte. Îmi merge bine și cu cântările, pentru eu toată vara cânt peste tot. Am și timp liber, pe care îl petrec singur, nu mi-am găsit încă jumătatea. Dar sunt bine eu cu mine, e mai bine așa și sunt foarte fericit. Uneori simt nevoia să am pe cineva, dar fostele mele relații s-au rupt și aveam nervi și eram stresat. Când am nevoie, ies, mă întâlnesc, dar nimic serios", a mai dezvăluit Mihai Trăistariu.

În articolul
Mihai Trăistariu, furat de turiști, pe litoral: ”Au făcut ditamai gaura”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Catinca Roman reacționează pentru prima dată, după ce s-a spus că fiica ei, Calina, a distrus un apartament: ”Își asumă greșelile”
  • Ce s-a întâmplat între Calina și iubitul ei
  • Catinca Roman confirmă scandalul
Emisiuni TV
Raluca și Ion Șaulescu de la Mireasa confirmă împăcarea! Primele declarații despre relația lor de iubire: ”Îmi era dor”
  • Ion și Raluca Șaulescu au făcut primele declarații despre împăcare
  • Cine a făcut primul pas spre împăcare
Showbiz intern
Fiul cel mare al lui Nicolae Guță s-a cumințit! Nicu Guță se iubește cu o polițistă și a devenit din nou tată! Declarații exclusive!
  • Fiul lui Nicolae Guță a devenit tată din nou 
  • Nicu Guță ”s-a cumințit” și s-a cuplat cu o polițistă 
  • Declarații exclusive 
Showbiz intern
Ianna Novac, pierdere dureroasă în Vinerea Mare! Soprana, primele declarații după înmormântare
  • Pierdere dureroasă în Vinerea Mare
  • Primele declarații după înmormântare
Showbiz intern
Ionuț Dolănescu, probleme cu legea! Magistrații îl obligă să facă plata
  • Ionuț Dolănescu, probleme cu legea
  • Cu ce problemă se confruntă
  • Magistrații îl obligă să facă plata
Stiri interne
EXCLUSIV / Șoc în showbiz: fostul iubit al Danielei Crudu a murit! Judecătorii l-au declarat decedat pe fugarul Suhaib Meshah
  • Urmăritul general Suhaib Meshah este, oficial, mort
  • Fostul iubit al Danielei Crudu a fost declarat decedat de către o instanță
  • În aceste condiții, familia poate obține anularea tuturor condamnărilor pe care le are modelul
  • Suhaib nu a fost găsit mort, ci decesul său a fost declarat pentru că este dispărut de mai bine de doi ani
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Tradiţii şi superstiţii de Sfântul Gheorghe. Ce nu ai voie să faci azi, 23 aprilie
recomandare pe as.ro
Momentul dramatic care l-a făcut pe Sabin Ilie să se prăbuşească emoţional şi să piardă o avere!
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
Alertă la Kremlin. Membrii unei delegații străine au vrut să intre cu un pumnal la întâlnirea cu Putin
recomandare pe antena3.ro
Wolfgang Porsche, moștenitorul imperiului auto, vrea să-și construiască un tunel prin munți pentru a ajunge mai repede acasă
recomandare pe antena3.ro
Papa Francisc s-a făcut preot pentru că femeia pe care a iubit-o l-a refuzat. Cine este Amalia și ce spune despre relația lor
recomandare pe playtech.ro
Sărbătoare dublă pentru români. Ce trebuie să faci pe 23 aprilie pentru noroc și sănătate. Tradiții de Sfântul Gheorghe și ...
recomandare pe playtech.ro
Ingredientul din bucătărie care nu costă nimic, dar care transformă gazonul. Va fi mai verde ca niciodată
recomandare pe redactia.ro
Care au fost, de fapt, ultimele cuvinte ale Papei înainte de a muri. Gestul emoționant pe care l-a făcut cu puțin timp înainte să intre în comă
recomandare pe redactia.ro
Ce a făcut Papa Francisc în ultima zi din viață. Detalii neștiute despre Suveranul Pontif mort chiar în a doua zi de Paște
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Cătălina Ponor s-a transformat dintr-o gimnastă eroină într-o mamă gospodină. La 37 de ani, marea campioană s-a dedicat familiei
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, dă asigurări că nu vom petrece Paștele pe întuneric. ”NU există risc de black-out în România, în condițiile actuale!”
recomandare pe dailybusiness.ro
Vouchere de vacanță 2025. Guvernul aprobă normele de accesare! Ce trebuie să facă bugetarii pentru decontare
recomandare pe Jurnalul.ro
Decalogul mesei pascale. Recomandările medicilor ca să nu ajungi la Urgență
recomandare pe a1.ro
Mesaje de „La mulți ani” Sfântul Gheorghe 2025. Felicitări cu urări pentru sărbătoriții de pe 23 aprilie