Live acum Petrecem în familie
Prime time 19:00/ Petrecem în familie
Homepage » Monden » Showbiz intern » Unde s-a născut Fuego și unde locuiește acum

Unde s-a născut Fuego și unde locuiește acum

Publicat pe 08.02.2021 la 10:55 Actualizat pe 08.02.2021 la 10:55

Fuego este unul dintre cei mai iubiți artiști de la noi. Chiar dacă fanii îi ascultă muzica și îl apreciază pe deplin pe acesta, nu mulți sunt cei care cunosc toate detaliile din viața sa. Unde s-a născut Fuego, dar și unde locuiește acum vă spunem în materialul următor.

Unde s-a născut Fuego și unde locuiește acum

Instagram

Fuego este unul dintre cei mai apreciați artiști de la noi. Acesta a știut de fiecare dată să se facă plăcut publicului, astfel că oameni de toate vârstele îl adoră.

Fuego este o persoană deschisă și apropiată de fani, dar chiar și așa, când vine vorba de viața personală, artistul preferă să păstreze o urmă de mister. Ei bine, noi vă povestim astăzi unde s-a născut Fuego, dar și unde locuiește acum.

Fuego s-a născut la Turda

Fuego s-a născut pe data de 23 august 1976, la Turda, în județul Cluj, într-o familie iubitoare, care i-a oferit tot sprijinul. Părinții l-au crescut cu credința, cu dragoste de oameni și de meserie. Fuego a crescut în spiritul iubirii în casa sa din Turda, acolo unde mama și tatăl său l-au învățat mereu să fie om.

“La Turda am crescut, acolo am spus prima dată un poem în limba română, acolo trăiește învățătoarea mea, pe care o iubesc enorm și cu care mă văd de fiecare dată când mă duc acasă, ea mi-a pus creionul în mână și m-a învățat să scriu mama. Tot acolo, pe Dealul Mihai Viteazul, m-am lansat, cântând la toate manifestările și picnicurile care se făceau, acolo m-am rugat prima dată, în biserica din spatele pieței și tot de-acolo am pornit către Cântarea României, unde am câștigat premiul 1 la faza pe oraș, apoi pe țară. La Turda mă văd cu prietenii mei vechi, cu bunica mea de 85 de ani, cu mătușa, cu nepoții, cu toți oamenii dragi pe care-i văd foarte rar”, a spus Fuego pentru Libertatea, în urmă cu mai mult timp.

Chiar dacă cele mai frumoase clipe din viața sa s-au petrecut la Turda, în casa părintească, tot de acest loc este legată și cea mai dură amintire a artistului. Pierderea tatălui. De altfel, imediat după decesul părintelui său, Fuego povestea că a decis să o aducă pe mama lui la București. Ulterior, aceasta s-a întors în locurile natale pentru a avea grijă de bunica lui Fuego, care se află la o vârstă înaintată.

''Eu am luat-o pe mama de la Turda în momentul în care tata a murit, pentru că aveam multe amintiri acolo şi am adus o cu mine la Bucureşti. Dar astăzi locuieşte cu bunica, pentru că la 85 de ani sunt multe treburi casnice, bunica nu se simte foarte bine şi trebuie ca cineva să aibă grijă de ea'', a spus Fuego pentru Click.

Unde locuiește acum Fuego

Pentru că a vrut să ajungă cât mai sus, Fuego a fost nevoit să-și părăsească orașul natal și să se mute la București. Aici, artistul a început o viață nouă și a pus bazele frumoasei cariere de care se bucură. De altfel, Fuego și-a cumpărat chiar și o casă superbă, pe care a amenajat-o după bunul său plac.

Chiar dacă nu are probleme financiare și ar fi putut să-și achiziționeze o locuință în orice loc din Capitală, Fuego a ales să se mute la țară. Artistul a devenit proprietarul unei vile superbe, în urmă cu câțiva ani, care se află depare de agitația de la oraș. Astfel, Fuego și-a cumpărat o casă în satul Bălteni din Ilfov.

Casa în care locuiește Fuego este mare, frumoasă, cu etaj și împrejmuită de un gard care lasă la vedere doar acoperișul impunător. În plus, cireașa de pe tort o reprezintă pădurea pe care Fuego o are lângă casă, dar și priveliștea la lacul din apropiere.

Fuego a decis să se mute departe de agitația de la oraș pentru ca atunci când nu se află plecat în turnee, să se poată relaxa în natură, în liniște și să se încarce de fiecare dată cu energie pozitivă.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Unde s-a născut Fuego și unde locuiește acum
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Beauty & Lifestyle
Cât de sănătos este orezul brun. Alimentul poate deveni periculos dacă este consumat de copii
  • Cât de sănătos este orezul brun
  • Alimentul poate deveni periculos dacă este consumat de copii
Showbiz intern
Elena Matei este însărcinată pentru a doua oară. Cum se simte fosta concurentă de la Chefi la cuțite : „Familia noastră se mărește”
  • Elena Matei este însărcinată pentru a doua oară
  • Cum se simte fosta concurentă de la Chefi la cuțite
Horoscop
Luna plină în scorpion din 12 mai aduce multă schimbări. Care vor fi cele mai afectate zodii
  • Luna plină în scorpion din 12 mai aduce multă schimbări
  • Care vor fi cele mai afectate zodii
Showbiz intern
Carmen Grebenișan, noi probleme de sănătate în timpul sarcinii. Influencerița a mers la medic: “Îmi bate inima puternic”
  • Carmen Grebenisan, noi probleme de sănătate în timpul sarcinii
  • Infleuncerita a cerut ajutorul medicilor
Beauty & Lifestyle
Paradisul neștiut al Greciei, cu un farmec autentic. Destinația cu plaje pustii, unde poneii umblă liberi
  • Insula din Grecia care atrage turiști prin farmecul său autentic
  • Destinația cu plaje pustii, unde poneii umblă liberi
Showbiz intern
Gabriela și Valentin de la Mireasa, sezonul 6, s-au căsătorit. Imagini de la eveniment / FOTO
  • Nuntă în familia Mireasa
  • Gabriela și Valentin de la Mireasa, sezonul 6, și-au unit destinele
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cele mai bune prietene, moarte pe iarbă, ţinându-se de mână, după un accident cumplit. "Cadou" de majorat le va fi piatra funerară după tragedia din Irlanda
recomandare pe as.ro
Milionarul român care are un salariu de 33.000 de euro pe lună a ajuns să vândă tot şi să se împrumute!
Romania TV
Vestea momentului în showbiz! S-au DESPĂRȚIT! El a făcut anunțul: Decizia nu este rezultatul unui conflict, ci e o înțelegere matură
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
La 6 ani a fost declarată „cea mai frumoasă fetiță din lume”. Acum, la 24 de ani Thylane Blondeau arată cu totul diferit
recomandare pe antena3.ro
O româncă a dispărut în mod misterios la Londra, în urmă cu 7 ani. Acum, fiicele și poliția fac un nou apel
recomandare pe antena3.ro
Descoperire arheologică inedită în deșertul Sinai: Au fost găsite cercuri bizare de copaci care duc la o fortăreață din Egiptul Antic
recomandare pe playtech.ro
Cum să dublezi producția de castraveți punând un singur ingredient natural peste plante
recomandare pe playtech.ro
Zonele preferate de căpușe în curte și grădină. Cum le identifici și le elimini
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
3 zodii dure care tânjesc în secret după dragoste
recomandare pe a1.ro
Cum arată sora lui Valeriu Ilisie din "Iubire cu Parfum de Lavandă". Cei doi frați postează des imagini împreună