Bacalaureat 2014

Bacalaureat 2014

Tot ce trebuie să știi despre sesiunea de Bacalaureat 2014

Toate articolele din dosar

BAC 2014: Topul celor mai amuzante "perle" scrise de candidaţi
Actualitate • pe 02.07.2014 la 08:21
BAC 2014: Topul celor mai amuzante "perle" scrise de candidaţi
    Cornel Ilie de la Vunk oferă o explicaţie pentru situaţia dezastruoasă de la Bac! Totul are legătură cu versurile melodiilor româneşti
    Monden • pe 01.07.2014 la 13:54
    Cornel Ilie de la Vunk oferă o explicaţie pentru situaţia dezastruoasă de la Bac! Totul are legătură cu versurile melodiilor româneşti
      Scandalul "Mita de la BAC" continuă! Doi inspectori şi o profesoară au picat testul corectitudinii
      Actualitate • pe 01.07.2014 la 09:46
      Scandalul "Mita de la BAC" continuă! Doi inspectori şi o profesoară au picat testul corectitudinii
        S-au afişat subiectele la proba scrisă la Limba şi Literatura Română! Uite ce le-a dat bătaie de cap candidaţilor!
        Actualitate • pe 30.06.2014 la 11:06
        S-au afişat subiectele la proba scrisă la Limba şi Literatura Română! Uite ce le-a dat bătaie de cap candidaţilor!
          BACALAUREAT 2014! A început proba scrisă la limba română
          Actualitate • pe 30.06.2014 la 10:10
          BACALAUREAT 2014! A început proba scrisă la limba română
            MITĂ la BAC! Inspectorul şcolar adjunct din Arad a fost reţinut
            Actualitate • pe 30.06.2014 la 08:22
            MITĂ la BAC! Inspectorul şcolar adjunct din Arad a fost reţinut
              BACALAUREAT 2014! Mâine are loc proba scrisă la Limba Română. Vezi programul examenelor
              Actualitate • pe 29.06.2014 la 10:55
              BACALAUREAT 2014! Mâine are loc proba scrisă la Limba Română. Vezi programul examenelor
                S-a dat startul la copiat! Elevii au dezvăluit cele mai bune metode de a trece cu brio examenul de BAC!
                Actualitate • pe 24.06.2014 la 11:35
                S-a dat startul la copiat! Elevii au dezvăluit cele mai bune metode de a trece cu brio examenul de BAC!
                  Scenă desprinsă din filme la BACALAUREAT! Trei profesori au fost ameninţaţi cu moartea!
                  Actualitate • pe 24.06.2014 la 09:13
                  Scenă desprinsă din filme la BACALAUREAT! Trei profesori au fost ameninţaţi cu moartea!
                    BACALAUREAT 2014: Peste 50% din candidaţi au obţinut "experimentat" la proba orală de limba română
                    Actualitate • pe 17.06.2014 la 09:35
                    BACALAUREAT 2014: Peste 50% din candidaţi au obţinut "experimentat" la proba orală de limba română
                      BACALAUREAT 2014: Elevii vor susţine astăzi proba de competenţe digitale
                      Actualitate • pe 16.06.2014 la 11:20
                      BACALAUREAT 2014: Elevii vor susţine astăzi proba de competenţe digitale
                        Prima probă de la BAC, luată în râs de elevi! Ce au avut TUPEUL să spună adolescenţii despre "examenul maturităţii"
                        Actualitate • pe 11.06.2014 la 09:48
                        Prima probă de la BAC, luată în râs de elevi! Ce au avut TUPEUL să spună adolescenţii despre "examenul maturităţii"
                          Ce i-a trecut prin minte! Daniel Buzdugan a dat DEFINIŢIA BAC-ului!
                          Monden • pe 11.06.2014 la 08:46
                          Ce i-a trecut prin minte! Daniel Buzdugan a dat DEFINIŢIA BAC-ului!
                            Teodora Becali a început BAC-ul! Mesajul pe care Gigi i l-a transmis fiicei sale, cu lacrimi în ochi!
                            Actualitate • pe 10.06.2014 la 15:42
                            Teodora Becali a început BAC-ul! Mesajul pe care Gigi i l-a transmis fiicei sale, cu lacrimi în ochi!
                              BACALAUREAT 2014 / Incredibil! Ce au putut să inventeze! Cea mai nouă FIŢĂ: FIŢUICI pentru telefonul mobil!
                              Actualitate • pe 10.06.2014 la 10:09
                              BACALAUREAT 2014 / Incredibil! Ce au putut să inventeze! Cea mai nouă FIŢĂ: FIŢUICI pentru telefonul mobil!
                                Şocant! Gigi Becali trece prin clipe cumplite în închisoare!
                                Actualitate • pe 10.06.2014 la 09:55
                                Şocant! Gigi Becali trece prin clipe cumplite în închisoare!
                                  Vedetele care au picat Bacalaureatul! Ele NU au trecut "examenul maturităţii"
                                  Monden • pe 10.06.2014 la 09:25
                                  Vedetele care au picat Bacalaureatul! Ele NU au trecut "examenul maturităţii"
                                    A început BACALAUREATUL! Elevii susţin proba orală la Limba şi Literatura Română!
                                    Actualitate • pe 10.06.2014 la 09:14
                                    A început BACALAUREATUL! Elevii susţin proba orală la Limba şi Literatura Română!
                                      DETALIUL RUŞINOS pe care Vica l-a ţinut ascuns mult timp! Nu te aşteptai la asta!
                                      Monden • pe 10.06.2014 la 08:53
                                      DETALIUL RUŞINOS pe care Vica l-a ţinut ascuns mult timp! Nu te aşteptai la asta!
                                        BACALAUREAT 2014/ Modele de SUBIECTE la CHIMIE şi BAREME de corectare
                                        Actualitate • pe 09.06.2014 la 23:10
                                        BACALAUREAT 2014/ Modele de SUBIECTE la CHIMIE şi BAREME de corectare
                                          BACALAUREAT 2014 /  MODELE de SUBIECTE la FIZICĂ şi BAREM de corectare
                                          Actualitate • pe 09.06.2014 la 15:21
                                          BACALAUREAT 2014 / MODELE de SUBIECTE la FIZICĂ şi BAREM de corectare
                                            Bacalaureat 2014 /  MODELUL DE SUBIECTE la ROMÂNĂ şi BAREMUL DE CORECTARE
                                            Actualitate • pe 09.06.2014 la 13:58
                                            Bacalaureat 2014 / MODELUL DE SUBIECTE la ROMÂNĂ şi BAREMUL DE CORECTARE
                                              La ce subiecte să vă aşteptaţi la examenul de bacalaureat, proba de MATEMATICĂ!
                                              Actualitate • pe 09.06.2014 la 13:34
                                              La ce subiecte să vă aşteptaţi la examenul de bacalaureat, proba de MATEMATICĂ!
                                                Bacalaureat 2014! Ce subiecte pot primi elevii la Istorie sau Geografie
                                                Actualitate • pe 09.06.2014 la 12:52
                                                Bacalaureat 2014! Ce subiecte pot primi elevii la Istorie sau Geografie
                                                  Bacalaureat 2014 / Cele mai tari perle de la simularea de la BAC: De ce îşi pun fetele poze dezbrăcate pe Facebook
                                                  Actualitate • pe 09.06.2014 la 11:15
                                                  Bacalaureat 2014 / Cele mai tari perle de la simularea de la BAC: De ce îşi pun fetele poze dezbrăcate pe Facebook
                                                    ATENŢIE, nu încerca să faci asta la Bacalaureat 2014 că s-ar putea să fii prins!
                                                    Actualitate • pe 09.06.2014 la 11:03
                                                    ATENŢIE, nu încerca să faci asta la Bacalaureat 2014 că s-ar putea să fii prins!
                                                      Mâine începe Bacalaureatul 2014! Tot ce trebuie să ştii despre "EXAMENUL MATURITĂŢII"
                                                      Actualitate • pe 09.06.2014 la 10:45
                                                      Mâine începe Bacalaureatul 2014! Tot ce trebuie să ştii despre "EXAMENUL MATURITĂŢII"
                                                        Știri
                                                        Dan Bittman se declară împotriva restricțiilor anti-COVID-19. Artistul vrea să urmăm ”modelul suedez”: „Începeți să gândiți cu mințile voastre”
                                                        Stiri interne • la 00:19
                                                        Dan Bittman se declară împotriva restricțiilor anti-COVID-19. Artistul vrea să urmăm ”modelul suedez”: „Începeți să gândiți cu mințile voastre”
                                                        • Dan Bittman nu este de acord cu restricțiile sanitare impuse în această perioadă
                                                        • Solistul susține că România ar trebui să urmeze "modelul suedez"
                                                        Viața Sf. Mare Mucenic Dimitrie Izvorâtorul de Mir din Tesalonic. Cine a fost El
                                                        Stiri interne • la 00:11
                                                        Viața Sf. Mare Mucenic Dimitrie Izvorâtorul de Mir din Tesalonic. Cine a fost El
                                                        • Viața pe care a dus-o Sfântului Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir.
                                                        • Cum a ajuns să își dea ultima suflare pentru apărarea creștinătății.
                                                        • Este sărbătorit pe data de 26 octombrie.
                                                        Denisa Hodișan, răsfățată zilnic de soțul ei! Cu ce cadouri romantice o surprinde Flick: „Învățați de la el”
                                                        Showbiz intern • la 00:10
                                                        Denisa Hodișan, răsfățată zilnic de soțul ei! Cu ce cadouri romantice o surprinde Flick: „Învățați de la el”
                                                        • Denisa Hodișan primește des cadouri de la soțul ei