Homepage » Actualitate » Stiri interne » Bilanț coronavirus, 7 septembrie. 883 de noi cazuri de infectare, în ultimele 24 de ore!

Bilanț coronavirus, 7 septembrie. 883 de noi cazuri de infectare, în ultimele 24 de ore!

Publicat pe 07.09.2020 la 13:17 Actualizat pe 07.09.2020 la 14:01

Grupul de Comunicare Strategică a anunțat luni, 7 septembrie, că au fost înregistrate alte 883 de noi cazuri de infectare cu coronavirus în ultimele 24 de ore.

  • Bilanț coronavirus, 7 septembrie.
  • 883 de noi cazuri de infectare, în ultimele 24 de ore!

Bilanț coronavirus, 7 septembrie

Un nou anunț sumbru a fost făcut de autorități. Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, în România, în ultimele 24 de ore au fost înregistrate 883 de noi cazuri de infectare cu COVID-19. Totodată, autoritățile au transmis în bilanțul pentru ziua de 7 septembrie că 33 de oameni au murit în intervalul menționat anterior.

Până astăzi, în intervalul 06.09.2020, ora 10:00 și 07.09.2020, ora 10:00, au fost raportate 33 de decese ale unor pacienți infectați cu COVID-19. Dintre aceștia, 24 au fost bărbați și 9 femei.
Persoanele decedate în acest interval au fost internate în unitățile spitalicești din orașele: Bacău, Brăila, Argeș, Bihor, Harghita, Caraș-Severin, Iași, Dâmbovița, Olt, Galați, Maramureș, Hunedoara, Vaslui, Prahova, Timiș, Sibiu, Vrancea și București.

883 de noi cazuri de infectare, în ultimele 24 de ore

Din totalul celor 33 de decese ale pacienților infectați cu COVID-19, unul a fost înregistrat la categoria de vârstă 30-39 de ani, 6 decese la categoria de vârstă 60-69 ani, 2 decese la categoria de vârstă 50-59 ani, 17 decese la categoria de peste 80 de ani și 7 decese la categoria de vârstă 70-79 ani.

Autoritățile romane au informat cu privire la faptul că în cazul tuturor celor 33 de decese pacienții au prezentat comorbidități.

Până la această dată, 3.926 de pacienți infectați cu COVID-19 au murit.

În legătură cu testele pentru coronavirus, la nivelul întregii țări au fost prelucrate până în momentul de față 1.945.738 de teste. Dintre ele, 247 au fost făcute doar în ultimele 24 de ore.

Citește și:
În articolul
Bilanț coronavirus, 7 septembrie. 883 de noi cazuri de infectare, în ultimele 24 de ore!
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Horoscop • la 20:33
Venus a intrat astăzi, 4 iulie, în Gemeni. Pentru ce nativi apar noi oportunități
  • Venus a intrat în Gemeni, unde va rămâne până la finalul lunii iulie
  • Ce impact are asupra zodiilor
Stiri internationale • la 20:23
O destinație preferată de români, în flăcări. Numeroși turiști au fost evacuați din hoteluri
  • O destinație preferată de români, în flăcări
  • Numeroși turiști au fost evacuați din hoteluri
Emisiuni TV • la 19:56
Mireasa - Capriciile iubirii. Tensiuni între Liliana & Teo și Cristian Marinescu: „Oricum știe toată lumea cine ești”. De ce și-au spus replici dure
  • Tensiuni între Liliana & Teo și Cristian Marinescu
  • Motivul pentru care și-au spus cuvinte dure
Showbiz intern • la 19:38
Laura Cosoi, mesaj de atenționare pentru fanii săi! O persoana se folosește de numele ei pentru a cere bani: „Îmi pare rău...”
  • Laura Cosoi, mesaj de atenționare pentru fanii săi!
  • O persoana se folosește de numele ei pentru a cere bani
Emisiuni TV • la 19:28
Alina Marymar vorbește despre nunta cu Tzancă Uraganu, după patru ani de relație. Manelistul a cerut-o deja în căsătorie
  • Alina Marymar și Tzancă Uraganu sunt împreună de patru ani
  • Ce spune bruneta despre nuntă
Emisiuni TV • la 18:42
Acces Direct. Alexandra, abuzată într-un centru SPA? Tânăra de 18 ani a povestit ce i s-a întâmplat într-un salon din Turda
  • O tânăra susține că a fost abuzată într-un centru SPA
  • Alexandra a povestit momentele de coșmar prin care a trecut
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Dragoş Anastasiu, despre inechitățile măsurilor de austeritate, bonusurile de la CCR și banii pentru partide
recomandare pe as.ro
Ce a putut păţi milionarul român care s-a botezat din nou la 45 de ani
Romania TV
Se taie banii de concedii medicale. S-a dat lege, angajaţii care se îmbolnăvesc rămân fără salariu!
Romania TV
Este anunţul momentului pentru milioane de români
recomandare pe antena3.ro
O femeie de 50 de ani și-a dat demisia ca să poată trăi permanent pe un vas de croazieră
recomandare pe antena3.ro
O imagine cu pantera neagră în copac, salvată de pompieri, a fost publicată de DSU. Instituția a precizat că e un pamflet
recomandare pe antena3.ro
Mărturia unei vedete OnlyFans. Ce s-a întâmplat când fiul ei de 11 ani a aflat cu ce se ocupa
recomandare pe playtech.ro
Cum s-a comportat Elena Udrea în închisoare. Motivul pentru care ar putea fi eliberată mai devreme
recomandare pe playtech.ro
Limonada bătută, băutura verii cu doar 3 ingrediente. Rețeta care a cucerit internetul
recomandare pe redactia.ro
Se schimbă școala românească din temelii. Părinții riscă și închisoarea dacă nu respectă acest lucru.
recomandare pe redactia.ro
Cine este omul care și-a pierdut viața pe Transfăgărășan după ce a fost atacat de urs
recomandare pe Ciao.ro
Ce alte vedete din România suferă de cancer la colon + Ce simptome au avut: 'Totul a început de la o ciorbă'
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a petrecut noaptea cu o blondă, înainte să anunțe despărțirea de soție. S-a aflat cine e misterioasa femeie
recomandare pe bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
recomandare pe bzi.ro
Declarații răscolitoare despre Mihai Leu. Amănunte neștiute au ieșit la iveală
recomandare pe dailybusiness.ro
Benzina şi motorina se vor scumpi masiv de la 1 august. Cât va costa un plin după majorarea accizelor
recomandare pe dailybusiness.ro
Știi care este ”vampirul” energetic din casa ta? Te usucă la factura de curent!
recomandare pe Jurnalul.ro
Bani, dragoste? Iată cea mai norocoasă zi a lunii iulie 2025 pentru fiecare zodie
recomandare pe a1.ro
Cine e și cum arată noua iubită a lui Bogdan Cîrlan, fostul concurent de la Insula Iubirii sezonul 7
Close