Chefi la cuțite, 6 mai 2025. Cine a câștigat al nouălea battle. Concurenții au primit o probă dificilă la duel

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 06.05.2025 la 23:10
Actualizat pe 06.05.2025 la 23:10
Proba de battle a luat sfârșit, în ediția din 6 mai 2025, la Chefi la cuțite. Două echipe au intrat la proba individuală, iar o echipă a câștigat cel de-al nouălea battle și s-a salvat de la eliminare!
- Ce probă au primit concurenții la duel
- O echipă a câștigat battle-ul cu numărul 9
A fost o probă de battle tenstionată la Chefi la cuțite! Trei concurenți au revenit în competiție, după ce Richard Abou Zaki și-a folosit amuleta înainte de probă, dar acest lucru nu a fost neapărat un avantaj pentru adversari.
Ce echipă a câștigat battle-ul cu numărul 9, la Chefi la cuțite, în 6 mai 2025
Concurenții au trăit emoții intense la proba de battle, dorința de a câștiga și salvarea de la o posibilă eliminare fiind foarte mare. Însă, se pare că amuleta l-a avantajat doar pe Richard Abou Zaki, pentru că echipa chefului a câștigat proba de battle.
Echipa verde și mov au intrat la proba individuală. Pentru această etapă, jurații au ales concurenții cu care vor să participe, iar acest lucru a fost destul de dificil pentru ei. Așadar, fiecare jurat a ales trei concurenți din cele două echipe.
Este vorba despre Adi, Cati și Claudiu din echipa lui Orlando Zaharia. Chef Ștefan Popescu i-a ales pe Olimpia, Ilinca și Bubu.
Irina Fodor a anunțat proba individuală
Proba individuală este foarte importantă pentru concurenții de la Chefi la cuțite, pentru că determină cine va pleca acasă. Irina Fodor a anunțat provocarea pe care au primit-o concurenții la această probă.
Este vorba despre condimente! Aceștia au avut la dispoziție mai multe mirodenii, unele dintre ele rare, pe care trebuie să le folosească și să le pună în valoare în farfuriile lor. Concurenții au avut posibilitatea să numească câte un condiment pentru adversari și și-au oferit un ingredient anume unii altora.