Crimă înfiorătoare în Germania! O româncă a fost ucisă, iar partenerul ei a fost rănit
De Patrisia Brătan.
Publicat pe 23.06.2026 la 14:19
Actualizat pe 23.06.2026 la 14:19
O ceartă zbucnită într-o comunitate de muncitori sezonieri din Germania s-a încheiat în mod tragic. O femeie de 40 de ani, de cetățenie română, și-a pierdut viața după ce a fost atacată în incinta unei ferme din localitatea Kaldenkirchen.
- O femeie a fost ucisă la locul de muncă
- Un tânăr de 25 de ani ar fi omorât-o
Incidentul a avut loc luni dimineață, chiar înainte de începerea programului de muncă la ferma de sparanghel și căpșuni unde femeia și partenerul ei erau angajați.
În urma unui conflict, femeia a suferit răni grave. Deși la fața locului au sosit rapid echipajele de prim ajutor și un elicopter medical care a transportat-o de urgență la spital, medicii nu au mai putut să o salveze de la moarte, din păcate.
Iubitul femeii a fost rănit
În timpul aceleiași altercații, partenerul femeii, un bărbat de 44 de ani, a fost de asemenea rănit și a avut nevoie de spitalizare și tratament medical.
Poliția germană a reacționat imediat și a reținut un alt muncitor român, în vârstă de 25 de ani, care este considerat principalul suspect în acest caz. Acesta a fost deja dus în fața unui judecător, potrivit stiridiaspora.ro.
De la locul incidentului, anchetatorii au ridicat un cuțit pentru a stabili prin analize criminalistice dacă a fost sau nu arma crimei.
Ancheta e în desgășurare
În prezent, procurorii și polițiștii germani cercetează cazul sub aspectul infracțiunii de omor. Mai mulți colegi și martori au fost deja întrebați despre cele întâmplate, însă motivele din spatele conflictului rămân încă necunoscute. Nu se știe dacă la mijloc a fost o neînțelegere legată de muncă sau o problemă personală.
Citește și: De ce și-a ucis mama tânărul de 25 de ani din Drobeta-Turnu Severin. Femeia a strigat după ajutor


