Homepage » Monden » Showbiz intern » Fiica impresarului Doru Gușman, declarații șocante care schimbă ipoteza morții lui Petrică Mâțu Stoian. "Medicul i-a înjumătățit doza de anticoagulante"

Fiica impresarului Doru Gușman, declarații șocante care schimbă ipoteza morții lui Petrică Mâțu Stoian. "Medicul i-a înjumătățit doza de anticoagulante"

Publicat pe 12.11.2021 la 12:16 Actualizat pe 12.11.2021 la 12:16

Plecarea mult prea devreme a îndrăgitului artist Petrică Mâțu Stoian a îndoliat și îndurerat pe toată lumea. După cum bine știm cu toții, moartea interpretului de muzică populară a stârnit numeroase controverse și a ajuns pe mâinilor anchetatorilor. Ei bine, după ce s-a presupus că a decedat în urma unui supradozaj de anticoagulant, fiica impresarului Doru Gușman, Andreea, înlătură această ipoteză prin declarații șocante.

Noi detalii despre cauza morții lui Petrică Mâțu Stoian!

romania tv

  • Fiica impresarului Doru Gușam, declarații terifiante
  • Ce a mărturisit despre cauza morții a lui Petrică Mâțu Stoian

Ies noi detalii la iveală în cazul morții subite a regretatului interpret de muzică populară Petrică Mâțu Stoian. Recent, fiica impresarului Doru Gusman, Andreea, care este medic de profesie, a explicat ce tratament a urmat, de fapt, cântărețul dar și ce i-a fost prescris.

Fiica impresarului Doru Gușman, declarații șocante care schimbă ipoteza morții lui Petrică Mâțu Stoian

Moartea suspectă a artistul a stârnit un adevărat val de controverse, astfel că după ce s-a speculat că supradozajul de anticoagulante a dus la decesul subit al lui Petrică Mâțu Stoian, fiica impresarului Doru Gusman a eliminat această ipoteză. Andreea a explicat ce tratament urma cântărețul înainte de a pleca la clinica din Reșița pentru terpaia hiperbară. Mai mult decât atât, a mărturisit că a fost împreună cu el la analize.

Andreea a declarat că analizele nu i-au ieșit bine prima dată când a fost cu el, iar medicul care se ocupa de starea sa de sănătate a decis să-i micșoreze doza de anticoagulant pe care o lua, astfel că a ajuns la jumătate rețetei prescrise inițial. Totodată, aceasta a explicat că moartea sa nu poate fi de la supradozajul acestui tratament deoarece interpretul de muzică populară se simțea foarte bine și totul era normal la ultimul control.

„Vă trimit toate conversaţiile mele despre COVID-19. Tati a spus o prostie că i-a mărit doza de simtrom, nu e adevărat. Acum două săptămâni. Eu am fost cu dânsul la doctor şi pentru că şi-a făcut un set de analize, i-au ieşit foarte proaste. Ne-am dus pentru că simţea că e iar în fibrilaţii. A fost de două-trei ori în fibrilaţie şi l-a scos din fibriliaţi. I-au înjumătățit doza de Sintrom (anticoagulant). Într-o zi lua jumătate, într-o zi lua un sfert. Apoi a luat mai puțin, i-au dat doar un sfert și în următoarea zi jumătate dintr-un sfert. Noi ne-am dus cu un INR de 7. Are două seturi de analize în două săptămâni, are două EKG-uri și i-a făcut bine tratamentul, INR-ul a scăzut la 2 cum îl are în mod normal. A făcut tratament, a fost în 2019. A trecut, era sănătos. A făcut anul acesta CT. Am făcut acel CT. Nu mai aveam nicio investigaţie din iunie. (...)”, a declarat Andreea Goșman, fiica impresarului lui Petrică Mîțu Stoian, pentru România TV.

Mai mult decât atât, fiica impresarului a mărturisit că medicii de la clinica unde Petrică Mâțu Stoian a urmat tratamentul se contrazic, asta după ce prima dată au declarat că terapia a durat 15 minute, iar apoi au spus că 75 de minute. Andreea este de părere că primele indicii ar putea fi descoperite chiar în telefonul artistului, astfel că își sorește ca procurorii să ia în considerare acest aspect.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Detalii din ancheta morții lui Petrică Mâțu Stoian

Se pare că au fost trimise la Institutul Național de Medicină Legală probele prelevate la autopsia interpretului pentru a se stabili dacă a existat sau nu un supradozaj de anticoagulant, însă acest rezultat va fi aflat abia peste cel puțin o lună.

Mai mult de atât, medicii de la IML caută răspunsuri și cu privire la cauza care a generat stopul cardiac, iar acest răspuns va elucidat în momentul aflării expertizei toxicologice.

La autopsie a fost stabilit faptul că artistului i s-a rupt un vas alveolar, iar din acest motiv cântărețul a tușit cu sânge.

Citește și:
În articolul
Fiica impresarului Doru Gușman, declarații șocante care schimbă ipoteza morții lui Petrică Mâțu Stoian. "Medicul i-a înjumătățit doza de anticoagulante"
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV • la 23:29
Cătălin Botezatu, dezvăluiri picante! Cu ce femeie din trecutul său s-ar căsători: ”Mama a iubit-o cel mai mult”
  • Cătălin Botezatu a avut iubite celebre
  • Cu cine s-ar fi căsătorit dintre femeile pe care le-a iubit
Horoscop zilnic • la 23:06
Horoscop miercuri, 16 aprilie 2025: Scorpionii au o zi plină
  • Horoscopul zilei de miercuri, 16 aprilie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de miercuri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV • la 23:03
Cum arată casa alb-negru în care locuiește Joaquin Bonilla! Are un dressing impresionant și obiecte de decor unice | FOTO
  • Imagini fabuloase din casa lui Joaquin Bonilla
  • Cum arată una dintre cele mai excentrice case din showbiz
Emisiuni TV • la 22:54
Chefi la cuțite, 15 aprilie 2025. Jurații au ales culorile echipelor. Cu ce ingredient au gătit concurenții la a doua probă din bootcamp
  • Jurații au ales culorile echipelor
  • Cu ce ingredient au gătit concurenții la a doua probă din bootcamp
Showbiz intern • la 22:51
Împușcată în cap de fostul soț, Dumnezeu i-a dat o nouă viață! O artistă de muzică populară spune pe şleau motivul pentru care și-a iertat călăul
  • Împușcată în cap de fostul soț
  • Dumnezeu i-a dat o nouă viață
  • Motivul pentru care și-a iertat călăul
Showbiz intern • la 22:51
Randi, declarații de la 8500 de kilometri distanţă! A lăsat România pentru Asia. Ce îl frustrează pe artist
  • Randi face declarații de la 8500 de kilometri
  • A lăsat România pentru Asia
  • Ce îl frustrează pe artist
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cum și-a salvat o familie casa de inundații. Înconjurată de apă, a rămas singura intactă: "Frații mei, ei nu se joacă!"
recomandare pe as.ro
Momentul dramatic care l-a făcut pe Sabin Ilie să se prăbuşească emoţional şi să piardă o avere!
Romania TV
Tragedie în lumea medicală. George și Emanuel, doi medici tineri, au murit. Aveau doar 28 și 31 de ani. Detalii teribile!
Romania TV
Georgiana Lobonț, despre DIVORȚ. Și-a iertat soțul până la urmă: ''A fost o greşeală pe care el a făcut-o, a fost ceva crunt. Toţi erau şocaţi
recomandare pe antena3.ro
O studentă la Drept a murit subit în ciubărul de la o cabană din Bistriţa. Alexandra avea 22 de ani şi era fiica unui notar
recomandare pe antena3.ro
Cine este Carlo Acutis, noul sfânt milenial al Bisericii Catolice. Oamenii se roagă la rămășițele îmbrăcate cu blugi și hanorac
recomandare pe antena3.ro
Tradiții și obiceiuri în Lunea Albă, a doua zi de Paște. Ce este interzis să faci în Săptămâna Luminată
recomandare pe playtech.ro
Zilele în care este interzis să speli în Săptămâna Mare. Când se pot face treburi casnice înainte de Paște
recomandare pe playtech.ro
Economiseşti sau nu dacă faci cumpărături de la ATAC, Metro sau Selgros? Secretul preţurilor mici
recomandare pe redactia.ro
Cine sunt oamenii trimiși de Trump la București ca să discute cu Bolojan și Ciolacu
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea televiziunii. Una dintre cele mai frumoase femei s-a stins subit la doar 27 de ani. Avea tot viitorul în față și o poveste emoționantă
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Cătălina Ponor s-a transformat dintr-o gimnastă eroină într-o mamă gospodină. La 37 de ani, marea campioană s-a dedicat familiei
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Cel mai mare producător de carne din România iese din supermarketuri și își deschide propriul magazin. De unde își pot alimenta frigiderele românii
recomandare pe dailybusiness.ro
România evită recesiunea în 2025, dar stă pe un butoi cu pulbere economic. Adrian Vasilescu (BNR): Trebuie să stăpânim inflația!
recomandare pe Jurnalul.ro
Premii de performanță pentru medici și asistenți medicali, tot din banii pacienților
recomandare pe a1.ro
Program Denii Săptămâna Mare 2025. La ce oră încep slujbele în fiecare zi din Săptămâna Patimilor
Close