Kader Keita a fost trimis în judecată! Femeia accidentată de fotbalistul de la Rapid a murit la spital
De Oana Vacarusi.
Publicat pe 24.06.2026 la 12:10
Actualizat pe 24.06.2026 la 12:19
Astăzi, 23 iunie, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 București, în urma cercetărilor efectuate de D.G.P.M.B. – Brigada de Poliție Rutieră București, a dispus trimiterea în judecată a lui Kader Keita. Fotbalistul de la Rapid este cercetat sub măsura controlului judiciar pentru comiterea infracțiunilor de părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ștergerea urmelor acestuia, după cum au transmis oamenii legii.
- Kader Keita ajunge în fața instanței
- Fotbalistul de la Rapid a fost trimis în judecată
- Femeia pe care a accidentat-o, în București, a murit la spital
Amintim că pe data de 3 martie 2026, Kader Keita a lovit o femeie pe trecerea de pietoni și a fugit de la locul faptei. Ulterior, femeia accidentată de fotbalistul de la Rapid s-a stins din viață pe patul de spital.
Kader Keita a fost trimis în judecată! Femeia accidentată de fotbalistul de la Rapid a murit la spital
Kader Keita a fost trimis în judecată după finalizarea anchetei în cazul accidentului rutier soldat cu decesul unei femei. Decizia a fost luată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 București, în urma cercetărilor efectuate de Brigada de Poliție Rutieră București.
Pe data de 3 martie 2026, în jurul orei 05:45, Brigada Rutieră a fost sesizată prin SNUAU 112 cu privire la o femeie care era lovită la nivelul capului, căzută pe carosabil, în intersecția dintre strada Gherghiței și strada Zamfir Nicolae, în Sector 2.
La fața locului a intervenit un echipaj de prim-ajutor, care a dus femeia la spital pentru a-i fi acordate îngrijirile necesare. Inițial, aceasta a declarat că ar fi căzut accidental. Ulterior, polițiștii Biroului de Accidente cu Autori Necunoscuți au confirmat că femeia în vârstă de 67 de ani fusese victima unui accident de circulație și că șoferul a părăsit locul faptei fără să anunțe oamenii legii.
Femeia lovită cu mașina de Kader Keita a murit în aprilie 2026
Femeia pe care Keita Kader a accidentat-o cu mașina, în martie 2026, pe o trecere de pietoni din Sectorul 2 al Bucureștiului, s-a stins din viață la Spitalul Floreasca în aprilie. Victima în vârsta de 68 de ani a avut răni grave.


