A murit! Hollywood-ul este în doliu
Publicat pe 11.08.2014 la 13:50 Actualizat pe 11.08.2014 la 16:11
Hollywood-ul este în doliu, după ce actorul Charles Keating a încetat din viaţă la vârsta de 72 de ani. Starul a pierdut lupta cu cancerul, iar anunţul morţii sale a fost făcut de Alicia Coppola pe o reţea de socializare.
Hollywood-ul este în doliu, după ce actorul Charles Keating a încetat din viaţă la vârsta de 72 de ani. Starul a pierdut lupta cu cancerul, iar anunţul morţii sale a fost făcut de Alicia Coppola pe o reţea de socializare.
  
  Charles Keating, cunoscut publicului din serialele "Totul despre sex" sau "Xena: Prinţesa Războinică", a decedat, sâmbătă. Anunţul care a întristat vedetele de la Hollywood a fost făcut chiar de actriţa Alicia Coppola, care a precizat că îi datorează acestuia tot succesul ei.
  
  "Charles Keating a murit. Sun foarte tristă. El a fost primul meu profesor de actorie. Am ajuns cine sunt datorită lui", a scris Alicia Coppola pe o reţea de socializare.
Succesul a venit odată cu rolul Carl Hutchins, personajul negativ din  serialul american "Another World", care i-a adus şi un premiu Daytime  Emmy, în anul 1996.
  
  Charles Keating a jucat şi în alte două  telenovele nord-americane de succes, precum "Destine secrete/ All My  Children" şi "As the World Turns", dar a intrepretat şi roluri mici în  seriale de mare succes, precum "Alias", "Xena: Prinţesa Razboinică" şi  "Totul despre sex".
  
  Pe marele ecran, s-a remarcat în filme precum  "The Bodyguard" (1992), "Revenire la viaţă/ Awakenings" (1990),  "Aventură în doi/ The Thomas Crown Affair" (1999) şi "Un gigolo de doi  bani: Aventuri în Europa/ Deuce Bigalow: European Gigolo" (2005).
  
  A  revenit la teatru în 1986, cu un rol în spectacolul "Loot" pus în scenă  pe Broadway, pentru care a primit o nominalizare la premiul Tony la  categoria "cel mai bun actor".
			
		


