O femeie a fost violată de patru bărbaţi de etnie romă în faţa soţului ei, după ce au fost luaţi la ocazie
Publicat pe 16.03.2017 la 09:45 Actualizat pe 16.03.2017 la 10:11
Încă un caz şocant la Suceava! O femeie a fost violată de patru bărbaţi de etnie romă chiar în faţa soţului. Aceştia fuseseră luaţi la ocazia de violatori, însă nu au ajuns la destinaţia dorită.
Încă un caz şocant la Suceava! O femeie a fost violată de patru bărbaţi de etnie romă chiar în faţa soţului. Aceştia fuseseră luaţi la ocazia de violatori, însă nu au ajuns la destinaţia dorită.
Violatorii i-au dus pe un câmp, le-au confiscat telefoanele mobile, iar pe femeia în vârstă de 52 de ani au violat-o de faţă cu soţul ei.
Autorii au fost prinşi, însă o parte din ei sunt închişi pentru alte fapte, în timp ce unul dintre agresori este arestat în Italia pentru o tâlhărie. Totul s-a întâmplat pe 19 septembrie 2016, când Crinuţa B., de 52 de ani, şi Gheorghe B., de 51 de ani, ambii din comuna Ipoteşti, au reclamat faptul că, în noaptea precedentă, au fost victimele unor infracţiuni de „viol” şi „tâlhărie”, comise de persoane pe care nu le cunoşteau pe un câmp din comunaDărmăneşti, conform adevarul.ro.
În urmă cu câteva zile, pe 13 martie 2017 s-au făcut percheziţii la adresa suspecţilor şi au fost duşi la sediul Poliţiei municipiului Suceava. Pentru Gheorghe Cuţitariu şi Vasile Rîpă s-a dispus efectuarea în continuare a urmăririi penale. Elvis Betean, alt agresor, se află în arestul autorităţilor italiene, fiind acuzat de tâlhărie.
R.P.