O hunedoreancă și-a bătut partenerul până la refuz. Tot ea a cerut ordin de protecție

De Patrisia Brătan.
Publicat pe 19.08.2025 la 14:20
Actualizat pe 19.08.2025 la 14:20
O femeie din Hunedoara și-a bătut măr partenerul de viață, după care a cerut ordin de protecție. Ea ar fi profitat de faptul că bărbatul era sub influența alcoolului, așa că a fost o victimă ușor de lovit. Ce a făcut hunedoreanca după.
- O femeie și-a bătut cu bestialitate partenerul
- Acesta ar fi fost sub influența alcoolului
O hunedoreancă a prins tupeu cât partenerul său era sub influența alcoolului și l-a bătut până la reufz. Ulterior, femeia a cerut autorităților ordin de protecție.
Femeia care și-a bătut bărbatul până l-a lăsat lat
Scene cutremurătoare la Hunedoara! O femeie și-a bătut bărbatul până când nu a mai putut, apoi, tot ea a cerut ordin de protecție. Acesta ar fi fost într-un moment vulnerabil, întrucât consumase alcool, așa că partenera sa nu a ratat ocazia de a-l lovi.
La fiecare ceartă provocată de bărbat, femeia cu care stătea ar fi tranșat lucrurile în favoarea ei. După ce s-a săturat să-l tot bată, ea a cerut un ordin de protecție. Însă, instanța a constatat că nu îndeplinește condițiile pentru emiterea unui ordin de protecție, așa că cererea a fost respinsă ca fiind neîntemeiată, scrie presa locală.
Caz similar pe plajă
Acesta nu este singurul caz în care o femeie bate un bărbat. În urmă cu ceva timp, un bărbat a fost bătut pe litoral de o femeie cu un baston. Totul s-a petrecut pe plaja din Năvodari. Polițiștii au identificat-o pe femeia în cauză, de 50 de ani, care a avut un comportament agresiv.
Se pare că femeia era din Republica Moldova și ar fi practicat cerșetoria pe litoralul românesc. Victima ar fi spus că va depune plângere penală în termenul legal. Autoritățile continuă să investigheze cazul, urmând ca, mai apoi, să se aplice masurile legale.