Româncă și fiica ei de 13 ani, găsite moarte într-un apartament din Torino. Femeia, suspectată că și-ar fi ucis copilul. Detalii cutremurătoare
De Oana Vacarusi.
Publicat pe 22.06.2026 la 11:24
Actualizat pe 22.06.2026 la 11:24
O tragedie de proporții a avut loc în Torino, unde o româncă și fiica ei de 13 ani au fost găsite fără viață într-un apartament. Potrivit primelor informații, femeia este suspectată că și-ar fi ucis propriul copil, după care ar fi recurs la un gest extrem.
- Caz șocant în Italia
- O româncă și fiica ei, găsite moarte în locuință
- Femeia, suspectată că și-ar fi ucis copilul
O descoperire șocantă a avut loc într-un apartament din Torino, în cartierul Parella, unde o româncă în vârstă de 40 de ani este suspectată că și-ar fi ucis fiica de 13 ani, după care și-ar fi pus capăt zilelor. Descoperirea a fost făcută de fiica cea mare a femeii, care a alertat autoritățile.
Româncă și fiica ei de 13 ani, găsite moarte într-un apartament din Torino
O româncă în vârstă de 40 de ani și fiica ei în vârstă de 13 ani au fost găsite moarte într-un apartament din Torino. Descoperirea a fost făcută chiar de fiica cea mare a femeii, o tânără de 19 ani, care a anunțat imediat poliția.
Potrivit informațiilor, tânăra s-a întors acasă în jurul orei 11:00 și în momentul în care a intrat în locuință a făcut descoperirea șocantă. Și-a găsit sora de 13 ani inconștientă, întinsă pe podeaua dormitorului. În aceeași cameră, mama lor, o româncă de 40 de ani, era deja fără viață.
Tânăra de 19 ani a suferit un șoc puternic când și-a văzut sora și mama decedate și a fost transportată la spital.
Ancheta în cazul tragediei din Torino continuă, iar primele informații indică faptul că femeia și-ar fi ucis fiica prin strangulare, după care și-ar fi pus capăt zilelor. Deocamdată, aceste informații sunt ipoteze, scrie stiripesurse.ro.
Femeia de 40 de ani se despărțise de soțul ei cu câteva luni în urmă
Vecinii femeii care și-ar fi ucis fiica în vârstă de 13 ani și apoi și-ar fi pus capăt zilelor se despărțise de soț în urmă cu câteva luni. Oamenii din bloc spun că era o persoană liniștită, politicoasă și retrasă, dar că în ultima perioadă părea tot mai tristă după separare.
Aceasta locuia împreună cu cele două fiice, în timp ce fostul soț se află în România. Vecinii mai spun că nu au auzit certuri, scandaluri sau probleme în apartament înainte de tragedie.
Citește și: De ce și-a ucis mama tânărul de 25 de ani din Drobeta-Turnu Severin. Femeia a strigat după ajutor


