Replica genială a Deliei, după ce a fost criticată că exagerează cu machiajul: „Mâine îmi fac și mască dacă am chef”
Publicat pe 21.09.2018 la 15:10 Actualizat pe 21.09.2018 la 15:18
Delia nu este genul de persoană care să se cenzureze, fie că este vorba despre înfățișarea sau despre vorbele ei. Ei bine, despre ambele este vorba acum, întrucât Delia a oferit o replică senzațională unui cârcotaș care i-a spus că a cam luat-o valul cu machiajul.
![Replica genială a Deliei, după ce a fost criticată că exagerează cu machiajul: „Mâine îmi fac și mască dacă am chef”](https://img.spynews.ro/?u=https%3A%2F%2Fspynews.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2018%2F9%2F21%2F176608%2Fdelia1.jpg&w=1200)
Delia
Delia nu este genul de persoană care să se cenzureze, fie că este vorba despre înfățișarea sau despre vorbele ei. Ei bine, despre ambele este vorba acum, întrucât Delia a oferit o replică senzațională unui cârcotaș care i-a spus că a cam luat-o valul cu machiajul.
Delia a postat o fotografie din cabina de machiaj, unde apare „decorată” de pensulele profesionale ale unui makeup artist. Conturul, highlighter-ul, ochii, buzele: toate spun că este gata de spectacol. Deși mulți au apreciat look-ul vedetei, a existat și o părere contra: „Too much contouring (prea mult machiaj”, a scris un utilizator.
Delia nu a luat comentariul personal, însă a ținut să explice care este filosofia ei față de „exagerările” pentru care unii o critică chiar mai dur de atât.
„Pentru mine nu există „too much” nimic! Azi fără makeup, mâine îmi fac și mască dacă am chef. Asta-i frumusețea! Să facă ce-ți poftește inimioara. Nu e ca și când lucrez la bancă... și mă duc așa. Meseria mea se desfășoară sub lumina reflectoarelor. Eu știu de ce și pentru ce mă machiez așa”, a răspuns Delia.
Dacă ți-a plăcut articolul, te așteptăm și pe pagina de Facebook. Avem și Instagram. Ne poți da follow aici.
A.P.