Laurențiu Reghecampf, implicat într-un meci nebun, în Emirate! În minutul 89, echipa sa conducea cu 3-1, însă scorul final a fost unul uluitor

Laurențiu Reghecampf, pe vremea când o antrena pe FCSB. © Hepta

Laurențiu Reghecampf a avut parte de un meci nebun în etapa a 21-a a primei ligi din Emiratele Arabe Unite. Deși a condus cu 3-0, Al Wasl, formație pregătită de antrenorul român, nu a reușit să se impună în fața celor de la Al Fujairah. Partida s-a terminat la egalitate, scor 3-3.

Rezultatul este surprinzător, având în vedere că adversara formației lui Laurențiu Reghecampf se află în subsolul clasamentului. Mai mult, în minutul 52, Al Wasl conducea cu 3-0, iar în minutul 89 avea 3-1. Al Fujairah a revenit spectaculos și a obținut un punct, în minutul 90+4.

După acest meci, echipa lui Reghe ocupă  locul 9 în prima ligă din Emiratele Arabe Unite. Până acum, Al Wasl a obținut 7 victorii, 3 egaluri și 11 înfrângeri.

Dacă ți-a plăcut articolul, te așteptăm și pe pagina oficială de Facebook. Te aşteptăm şi pe pagina de Instagram.