Acces Direct. Fiul acuzat de prădarea tatălui său rupe tăcerea! Cum se apără bărbatul suspectat că i-ar fi furat agoniseala părintelui său / VIDEO
Fiul acuzat că și-ar fi prădat propriul tată de toți banii adunați în viață a decis să rupă tăcerea și să spună și partea lui de adevăr. Acuzat de frate și de părinte că ar fi furat o sumă fabuloasă de bani din casa celui care i-a dat viață, bărbatul a infirmat toate acuzațiile.
- Fiul acuzat rupe tăcerea
- Cum se apără fratele suspectat că și-ar fi jefuit tatăl
După ce fratele cel mic, dar și tatăl său l-au acuzat că ar fi furat din propria sa casă și de la părintele său toată agoniseala de o viață, presupusul hoț a intrat în direct și a vorbit despre jaful care i se atribuie pe nedrept.
Bărbatul acuzat de frate și tată de furt rupe tăcerea
Potrivit acestuia, în ziua jafului, el nu se afla acasă, însă a descoperit că cineva străin a pătruns în imoblul în care el și tatăl său de 74 de ani locuiesc. După ce și-a dat seama că ceva nu este în regulă, și știind că părintele său avea o sumă de bani ascunsă, și-a anunțat imediat fratele mai mic, chiar dacă acesta nu a vrut să îl creadă.
„Eu am plecat să dau niște bani la un prieten. Nu era acasă și i-am pus banii în cutia poștală. Când am ajuns acasă , am văzut poarta deschisă, dar mașina tatei nu era în curte. Am crezut că el e acasă. Am văzut luminile aprinse. Am împins de ușă și am văzut lucrurile devastate prin cameră. L-am sunat pe fratele meu să îi spun, a crezut că glumește. Bănuiam că are niște bani, dar nu atât de mulți, plus că nu am crezut că îi ține în casă, am crezut că și ține la bancă, undeva. Ei mereu s-au ferit de mine, nu aveam cum să știu câți bani a avut”, a declarat fratele cel mare, acuzat de furt.
Mai mult, acesta își acuză, la rândul său, tatăl de cămătărie, fiind suspectat că banii, cei 50.000 de lei pe care îi avea în casă, nu au fost strânși pe căi legale. Și pentru a-și demonstra nevinovăția, acesta a declarat la „Acces Direct” că este dispus oricând să efectueze testul cu detectorul de minciuni.
Tatăl jefuit, de neînduplecat în fața propriului fiu, acuzat de furt
La auzul acestor vorbe, nici fratele mai mic, dar nici tatăl jefuit nu au fost impresionați, fiind în continuare siguri de faptul că ruda lor de sânge este vinovată pentru dispariția banilor.
Tatăl său chiar a afirmat că nu îl interesează dacă fiul său va intra la pușcărie, și că nu își va retrage plângerea la Poliție pe care deja a înaintat-o organelor abilitate din Ilfov. Însă, bătrânul este dispus să își ierte copilul, dacă acesta își recunoaște fapta și pune la loc toți banii pe care este acuzat că i-ar fi furat.