Acces Direct. Oile unei familii din Nehoiu, găsite moarte după amenințări telefonice. Ce au declarat cei doi soți

De Patrisia Brătan.
Publicat pe 30.09.2025 la 18:09
Actualizat pe 30.09.2025 la 18:09
Veronica și Gheorghe au povestit la Acces Direct că au primit apeluri de la o persoană necunoscută și au fost amenințați. La scurt timp după aceste apeluri, familia din Nehoiu a găsit mai multe oi moarte.
- Noi detalii în cazul familii din Nehoiu
- Ce amenințări au primit cei doi soți
Momente tensionate, astăzi, la Acces Direct! Doi soți din Nehoiu au primit amenințări, în urma unui apel telefonic de la o persoană necunoscută. La scurt timp, Veronica și Gheorghe au descoperit că oile pe care le dețineau au fost ucise.
Ce s-a întâmplat cu oile familiei din Nehoiu
Veronica și Gheorghe, o familie din Nehoiu, au povestit la Acces Direct cum au primit amenințări telefonice cu o zi înainte ca animalele lor să fie găsite moarte. Cei doi au relatat că au fost sunați de un bărbat, care, inițial, i-a sunat cu număr privat.
Apelul dintre persoana care a amenințat și Gheorghe a durat nici mai mult, nici mai puțin de șapte minute. Gheorghe a explicat că a stat și a ascultat ce a avut de spus bărbatul care l-a sunat. Mai mult, bărbatului i s-ar fi spus la telefon că agresorul are și o pușcă.
Când au fost găsite animalele omorâte
Gheorghe și Veronica au relatat că după ce au fost amenințați că oile lor vor fi otrăvite, au găsit animalele omorâte pe camp. Familia din Nehoiu a pierdut șapte oi, iar incidentul s-a petrecut aseară, în jurul orei 18.30.
Momentan nu se știe dacă incidentul are legătură directă cu apelurile primite sau dacă ar fi doar o conincidență. Totuși, anchetatorii investighează cazul, iar familia așteaptă cu nerăbdare mai multe răspunsuri.